5 saat ve daha az uyumamaya çalışın: İşte bu durumun nedeni – Bilgisayar Tamir Servisi

5 saat ve daha az uyumamaya çalışın: İşte bu durumun nedeni

Uyku süresinin bireysel kronik hastalıklarla ilişkili olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte, yaşlılarda birden fazla hastalıkla (aynı anda iki veya daha fazla kronik durum/semptomun varlığı) ilişkisi tam olarak bilinmemektedir. İngiltere’de yapılan bir araştırma bu konuda önemli şeyler söylüyor.

Bir İngiliz araştırması 25 yıllık verileri kullandı ve uyku süresinin başlangıçtaki kronik ve çoklu kronik hastalık insidansı ile ilişkisine baktı. Veriler, 1985 yılında 10.308 Birleşik Krallık devlet çalışanı üzerinde yürütülen ileriye dönük bir Whitehall II kohort çalışmasından alınmıştır. Kendi kendine bildirilen uyku süresi 1985 ile 2016 arasında 6 kez ölçüldü ve 50’li, 60’lı ve 70’li yaşlardakiler için uyku süresine ilişkin veriler çıkarıldı.

Çalışmaya göre, 7 saatlik uyku ile karşılaştırıldığında, 5 ve 5 saatten az uyku, çoklu hastalık riskinin artmasıyla ilişkilendirildi. Bu, 1960’larda ve 1970’lerde kısa süreli uyku için de geçerliydi.

7 saatlik uyku ile karşılaştırıldığında, 50 yaşında 5 saatlik uyku, ilk hastalığı geliştirenlerde ilk kronik hastalık ve müteakip çoklu morbidite riskinde artış ile ilişkilendirildi. Mevcut kronik hastalığı olanlar arasında uyku süresi ile ölüm arasında ilişki yoktu.

çalışma yazarları, “Bu çalışmada, daha kısa uyku süresinin kronik hastalık ve ardından çoklu hastalık riski ile ilişkili olduğunu, ancak ölüme ilerlemediğini gözlemledik. 50 yaşında uzun uyku süresi olanlarda kronik hastalık riskinin arttığına dair güçlü bir kanıt yoktu. Sonuçlar, kısa uyku süresi ile çoklu hastalıklar arasında bir ilişki olduğunu gösteriyor.‘ Söylendi.

Sonuç olarak, bu çalışmadan elde edilen bulgular, kısa uyku süresi ve orta yaş yaşlanmasının daha yüksek kronik hastalık ve çoklu morbidite riski ile ilişkili olduğunu düşündürmektedir.Bu bulgular, uyku süresini etkileyen davranışsal ve çevresel koşullar hedeflenerek iyi uyku alışkanlıklarının geliştirilebileceğini düşündürmektedir. kalite.. Promosyon destekler.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın