Apple, iPhone 14 Plus üretimini durdurdu.. – Bilgisayar Tamir Servisi

Apple, iPhone 14 Plus üretimini durdurdu..

Apple için yeterli talep olup olmadığını kontrol etmek için. iPhone 14 Plus’ın üretimini durdurduğu söyleniyor.

Apple, iPhone 12 Mini ve daha küçük iPhone 13 Mini ile birlikte piyasaya sürülen iPhone 12 ve iPhone 13’ün aksine, iPhone 14 serisi için daha büyük seçeneklerin daha iyi olduğuna karar verdi ve standart modelin yanında yer aldı. iPhone 14 Plus’ı başlatmayı seçti. Yeni iPhone serisinin bu amiral gemisi sürümü, iPhone 14 Pro’nun tüm özelliklerine sahip değil, ancak Pro Max’i temel modele göre daha bütçe dostu ve ekran boyutu yükseltmesiyle yakalıyor.

Bununla birlikte, The Information tarafından bildirildiği üzere, iPhone 14 Plus, iki haftadan daha kısa bir süredir satışta olmasına rağmen Apple tarafından durduruldu ve bu seçenek, şirketin inandığı kadar müşteriler arasında popüler olmayabilir.

Apple’ın Çinli bir üreticiden iPhone 14 Plus bileşenlerini üretmeyi bırakmasını istediği söylenirken, iPhone 14 Plus bileşenlerini bir araya getiren iki üretici sırasıyla üretiliyor. %70 ve %90 oranında azaldığı söyleniyor.. Bildirildiğine göre Apple, telefon talebini yeniden değerlendirirken üretimi duraklatmayı seçti.

Bu duraklamanın nedeni (veya gerçekten oluşup oluşmadığı) şu anda belirsizdir. Ancak genel olarak düşük ilginin Apple’ı bu yola ittiğine inanılabilir. Standart iPhone 14 modeli yeterince geniş bir ekrana sahip olduğu için bu ekran büyümesi fiyat artışına değmeyebilir. Ayrıca, iPhone 14 Pro’nun daha iyi özellikleri ve çıkış tarihinin standart gibi diğer seçeneklerin bir hafta gerisinde olması, Plus’ta muhtemelen Pro ve Max’e pek yardımcı olmadı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın