Apple USB-C’ye ne zaman geçecek? – Bilgisayar Tamir Servisi

Apple USB-C’ye ne zaman geçecek?

Yakın tarihli bir endüstri raporuna göre, Apple En geç 2024 yılına kadar AirPods ve Mac aksesuar serisinde bir USB-C bağlantı noktası kullanmaya hazırlanıyor. Avrupa Birliği’nin 2024’ün sonlarında bölgede piyasaya sürülen yeni akıllı telefonlara, tabletlere ve kulaklıklara USB-C bağlantı noktaları dayatmasıyla Lightning’den geçiş gerçekleşecek gibi görünüyor. Bu yasa henüz imzalanmamış olsa da Parlamento’nun onayını almış durumda. geçen hafta.

Bloomberg’den Mark Gurman, yaklaşmakta olan kurallara uymak için Apple’ın 2024 yılına kadar yeni nesil AirPods, AirPods Pro ve AirPod’lara USB-C getirebileceğine ve Magic Mouse, Magic Keyboard ve Magic Trackpad gibi Mac aksesuarlarının bunu yapabileceğine inanıyor. geçiş. Aynı şekilde Apple’ın AB mevzuatı yürürlüğe girmeden AirPod’larını değiştireceğine inanılıyor. Geçiş için son tarih 2025 olsa da Apple’ın o tarihi beklememesi düşünülemez.

Ancak iPhone’lar için henüz bir açıklama veya iddia yok. Bu da şirketin iPhone’ları için 2025’e kadar bekleyebileceğini gösteriyor. Ancak Apple, iPhone’larında USB-C’ye geçiş yapsa bile bu portun Apple cihazlarda varlığının kısa ömürlü olması bekleniyor. Çünkü Gurman, Apple’ın endüktif şarja geçmeyi planladığını iddia ediyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın