Binlerce disk neden imha ediliyor? – Bilgisayar Tamir Servisi

Binlerce disk neden imha ediliyor?

birçok uzman”Nükleer bombayla bir sineği öldürDünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin birçoğunun veri koruma düzenlemelerine uyumlu olmak, Her yıl binlerce depolama cihazını yok eder keşfedici.

Amazon ve Microsoft (dünyanın en büyük veri merkezi operatörlerinden ikisi), veri sızıntısını riske atmak yerine, artık kullanmayı planlamadıkları tüm veri taşıyan cihazların içeriğini tarıyor ve satıyor. Fiziksel imha tercih edilir.

Bir Amazon çalışanı, “Bir verinin dışarı sızmasına izin verirsek müşterilerimizin güvenini kaybederiz.Amazon konuyla ilgili resmi bir yorum yapmaktan kaçındı.

Diskleri taramak ve satmak bu kadar tehlikeli mi?

Bu uygulamayı yapanlar sadece büyük veri operatörleri değil. Kamu sektörü kuruluşları, çeşitli bakanlıklar, emniyet müdürlükleri ve diğer birçok özel şirket, aynı nedenlerle cihazların fiziksel olarak imha edilmesini tercih etmektedir.

Disk satmak ve biçimlendirmek risklidir çünkü Veriler nihayet bir şekilde kurtarılabilir Bu veriler son derece hassas ve değerli içerik içerebilir. Bunun bir örneği geçen ay Morgan Stanley’de yaşandı. Şirketin diskleri imha etmek yerine, üzerinde kurtarılabilir veriler olmasına rağmen ikinci el piyasasında satmasına karar verildi. ABD Güvenlik Bakanlığı, Morgan Stanley’e 35 milyon dolar para cezası verdi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın