Blizzard, Overwatch 2’nin sorunlarını kabul ederken, nedenlerin bir kısmını çözüm çabalarını anlattı… – Bilgisayar Tamir Servisi

Blizzard, Overwatch 2’nin sorunlarını kabul ederken, nedenlerin bir kısmını çözüm çabalarını anlattı…

sarı kar fırtınası Overwatch 2 lansmanı Kimsenin beklentilerini karşılamadığını itiraf ediyor gibiydi. Şirket, oyunun piyasaya sürülmesiyle ilgili en son durum güncellemelerini detaylandıran yeni bir gönderide şunları söyledi: Oyuncularımdan özür dilerim Birinci şahıs nişancı oyununun piyasaya sürülmesinden bu yana yüzleşmesi gereken uzun sorunlar listesini tartıştılar. Oyunun en büyük güncellemelerinden biri, Amaç, eski oyuncuların oyun oynayabilmeleri için telefon numaralarını Battle.net ile ilişkilendirme ihtiyacını ortadan kaldırmaktı. 9 Haziran 2021’den bu yana ilk Overwatch’a erişen tüm oyuncuları kapsayan bağlantılı bir Battle.net hesapları olduğu sürece gereklilikten muaf tutulacaklarını açıkladılar.

Başlangıçta, Blizzard oyunculardan bir telefon numarasını Battle.net hesaplarıyla ilişkilendirmelerini istedi. SMS KorumasıBu özellik, insanların başkalarını kandırmasını veya kimlik avı yapmasını zorlaştırmanın bir yolu olarak Overwatch’a erişmek için gerekliydi. Ancak, bu sistem her zaman ön ödemeli planlarla ilişkili numaralarla çalışmaz ve sorun buydu. Bazı Mint müşterileri, numaralarını SMS Protect ile ilişkilendirebilirken, Görünüşe göre kriket oyuncuları tamamen oyundan çıkmış durumda.. Kotaku’nun belirttiği gibi, hayranlar”Fakir olduğu için cezalandırıldıya da utanmış hissediyorum.

Geliştirici, yanıt olarak gereksinimi kaldırıyor ve değişikliğin bugün yürürlüğe girmesini hedefliyor. Ancak Blizzard, yıkıcı davranışlarla mücadele etmeye kararlı olduğunu, bu nedenle daha önce Battle.net ile ilişkilendirilmemiş yeni hesapların ve eski hesapların oynayabilmek için SMS koruma gereksinimlerini karşılaması gerektiğini söylüyor.

Sıra da basitleştirildi

Şirket ayrıca sıraya girme sürecini basitleştirmek için değişiklikler yaptı, böylece oyuncular sıra numaralarının yüzlerce ila on binlerce arasında olduğunu ve bunun tersini de görmezler. Ayrıca, oyuncuların sıraya düşmesini veya hiç giriş yapamamasını önlemek için girişleri daha kararlı hale getirmeye çalışır. Sunucunun sürekli güncellenmesi, oyuncuların oyuna giriş yaptıktan sonra bağlantılarının kopma olasılığını da azaltacaktır. Öğeleri eksik olan kişilere gelince, Blizzard sorunun, hesap entegrasyonunun tamamlanmamasından veya eski oyundan aktarılan öğelerin daha uzun sürmesinden kaynaklandığını söylüyor.

Blizzard yaptığı duyuruda bu sorunların oyunun çıkışından sonra meydana gelen DDoS saldırılarıyla daha da kötüleştiğini belirtiyor. Açıklamaya göre, saldırılar doğrudan bu sorunların hiçbirine yol açmasa da ekibinin bu konularda çalıştığı ortamı daha zorlu hale getirdi.

Overwatch 2 oyun yöneticisi Aaron KeelerEkibin lansman gününde geç saatlerde ikinci bir DDoS saldırısı üzerinde çalıştığını, ancak saldırganların geri adım attığını söyledi. kar fırtınası”Başka bir saldırıya maruz kalmaz.“Umarım bu, sorunların artık daha hızlı çözülebileceği anlamına gelir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın