Çin, Musk’tan Starlink’i durdurmasını istedi… – Bilgisayar Tamir Servisi

Çin, Musk’tan Starlink’i durdurmasını istedi…

Financial Times’a verdiği röportajda, elon muskÇin hükümetindeki insanlar doğrudan Çin içinde Starlink’e erişimi yasaklayın İstediğini duyurun. Yayının bir özetinde Musk, Financial Times’a şunları söyledi:Pekin, Starlink’in Ukrayna’da son lansmanını onaylamadığını açıkça belirtti.“beş”Starlink’i Çin’de satmayacağına dair güvence istedi“dedi.

Açıklamada Musk’ın Pekin’in talebini kabul edip etmediği netlik kazanmadı. Ancak, Starlink hizmet haritası Çin’de herhangi bir dağıtım planı göstermiyor. Tayvan ve Moğolistan E Vietnam gibi komşu ülkelerDüzenleyici onay bekleniyoryerler olarak.

Sansürü aşmak için bir alternatif

Geleneksel hizmet sağlayıcıları aşan bir internet bağlantısı sağlamak yıldız bağlantısıDünya çapında web sansürünü atlatmak için popüler bir fikir olarak ortaya çıkıyor. Son zamanlarda Starlink, yaygın protestolara ve buna eşlik eden İnternet sansürüne yanıt olarak İran’a da erişim kazandı. Bununla birlikte, Çin’de İnternet’e yönelik çok daha organize ve uzun süredir devam eden sansür var ve Starlink aracılığıyla bundan kaçınmaya yönelik herhangi bir sürekli girişim, muhtemelen merkezi hükümetten misillemeye yol açacaktır.

Bu açıklama, Musk’ın kamuya yaptığı açıklamalarda ifade özgürlüğü ilkelerini savunurken bile uluslararası baskıya maruz kalma düzeyinin altını çiziyor. Financial Times’ın belirttiği gibi, Tesla’nın Şanghay’da bir fabrikası var ve şirketin merkezi Çin’de. 80.000’den fazla otomobil satıldı bunun için miktar. Sonuç olarak Musk, Çin hükümetiyle geniş çapta müttefik olmaya devam etti ve hatta ülkenin İnternet sansür ajansı tarafından yönetilen bir dergi için bir köşe yazısı yazdı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın