Çin yeni bir kapanma kararı aldı… – Bilgisayar Tamir Servisi

Çin yeni bir kapanma kararı aldı…

Çince, Sıfır COVID politikasına göre COVID-19’un yayılmasını kontrol altına almak için şehirlerinden birini bir kez daha karantinaya aldı. Bu sefer iPhone üretim merkezi olarak da biliniyor Zhengzhou Bölgesi kapalı.

Yeni karantina önlemleri Zhengzhou’nun yaklaşık bir milyon sakinini etkiledi. Pazartesi gününden itibaren tüm sakinlere evde kalma emri verilirken, yalnızca COVID testi için içeri girenlerin dışarı çıkmasına izin verildiğini belirtti. zAruri dışındaki tüm işletmeler, hükümet emirleri nedeniyle kapalıdır.

Bu, Çin hükümetinin sıfır COVID politikası adına karantinaya almaya karar verdiği birçok vakadan sadece biri. iPhone Fabrikası Foxconn Çin Mahallesi de dahil olmak üzere Şanghay ve Pekin çevresindeki birçok üretim merkezi de siyasete kurban gitti ve üretimi durdurmak zorunda kaldı.

Çin’in sıfır COVID politikası, üretim kapasitesine büyük zarar verdi. Dünya, salgın salgınının üçüncü yılına girerken, dünya genelinde tedarik zinciri sorunlarına adeta alıştı denilebilir. Çin Devlet Başkanı Xi JinpingKatı kuralların insanların hayatını koruduğunu söylerken, bu yaklaşımı yumuşatacak bir sinyal verdikleri söylenemez.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın