Çin’den yeni yüksek hızlı tren teknolojisi – Bilgisayar Tamir Servisi

Çin’den yeni yüksek hızlı tren teknolojisi

Çin, ülkenin kuzeyinde, boşaltılmış bir tüpün içindeki manyetik raylar üzerinde bir tren yerin üzerinde yükselirken Hyperloop teknolojisini 2 km’lik bir hat üzerinde başarıyla test ettiğini duyurdu.. Testte, tren hızı saatte 130 kilometreye ulaştı, ancak tamamlandığında Saatte 1000 kilometre hızla gidebilen trenlerin bu hat üzerinde çalışabileceği iddia ediliyor..

Çin, bir sonraki adım için 60 kilometrelik bir test parkuru hazırlamayı planlıyor.

Hyperloop trenleri şu anda dünya çapındaki yüksek hızlı trenlerde manyetik levitasyon teknolojisini kullanıyor, ancak buna ek olarak rayları kısmi veya tam vakumda çalıştırıyor. Hava direncinin veya sürtünmenin olmaması, trenlerin hızlı ve verimli bir şekilde seyahat etmesine olanak tanır ve Hyperloop trenlerindeki yolcular, seyahat ettikleri hızların farkında değildir. Raylar ve tekerlekler olmadan, yüzer çamurluklar neredeyse hiç ses çıkarmaz, bu da sürüşü konforlu hale getirir.

Virgin Hyperloop, Kasım 2020’de hyperloop teknolojisiyle ilk uçuşunu tamamlayarak tarihe geçerek, teknolojinin yolcular için çok güvenli ve eğlenceli olabileceğini gösterdi. kapsüller 0’dan 160 km/s hıza sadece altı saniyede Yolcular bu hızlı ivmeyi hissetmediklerini söyledi. Ancak kısa süre sonra şirket çalışanlarının yarısını işten çıkardı ve artık bu teknolojiyi geliştirmeye devam edemeyeceğini açıkladı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın