Discord bot ekleme nasıl yapılır? – Bilgisayar Tamir Servisi

Discord bot ekleme nasıl yapılır?

Oyuncuların daha iyi iletişim kurabilmeleri için yapılmış bir uygulama olan Discord, sesli ve yazılı bir iletişim yazılımıdır. Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran ve bünyesine yeni kullanıcılar ekleyen bu uygulamada da birçok özellik bulunmaktadır.

Bu iletişim uygulamasındaki botlar ile ağınıza bazı aktiviteler de ekleyebilirsiniz. Bununla doğru orantılı olarak çevrimiçi bir Discord botunu nasıl eklersiniz? Arama sürüyor. Bu yazımızda Discord uygulamasını kullanırken bot ekleme hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Discord Botu nedir?

Öncelikle Discord’a bot eklemeyi öğrenmeden önce bu botlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Discord botları, girdiğiniz talimatlara göre çalışan otomatik kodları olan Discord kullanıcılarıdır. Bu uygulamadaki her robotun kendine özgü özellikleri vardır. Discord’a aklınıza gelen her konuda bot ekleyebilirsiniz. Bu botlarla müzik açabilir, kişileri engellemek için kriterler belirleyebilir, uygulama ve oyunlarla ilgili istatistiklerinizi görebilirsiniz. Bu botlara vermek istediğiniz görevi düzgün bir şekilde kodlamanız gerekiyor. Aksi takdirde görevlendirdiğiniz bot istediğiniz gibi çalışmayabilir.

Discord Botu nasıl eklenir?

Discord uygulaması üzerinden sisteme bot eklemek oldukça basit bir işlemdir. Sunucu yönetimi izinleriniz varsa bu uygulama üzerinden basit işlemlerle bot ekleyebilirsiniz. Bu işlemler şu şekildedir;

  • Tarayıcınızdan Discord’a giriş yaparak başlayın.

  • Botları eklemek için bu alanda hizmet veren farklı kaynak sitelere giriş yapmanız gerekir.

  • Bu uygulamalarda Discord botlarından eklemek istediğiniz botu seçip davet etmeniz gerekiyor.

  • Bunu yaptığınızda açılan yeni ekranda eklediğiniz botun kullanımı ve özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu ekrandan da davet et butonuna basmalısınız.

  • Ardından Discord, bu botu eklemek için size bir yetkilendirme ekranı sunar.

  • Bu yetkilendirme ekranını onaylayarak botu ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz bot, bilgisayar ekranınızın sağ üst köşesindedir.

Discord Müzik Önyükleme Ekle

Müzik botları Discord kullanıcıları arasında çok popüler. Bu alanda internette en çok aranan robot olarak kabul edilmektedir. Bir müzik botu eklemek, diğer botları eklemek kadar kolay ve hızlıdır. Discord sayfasına giriş yaptıktan sonra ek sitelerdeki müzik botlarından birini Discord sunucunuza davet edebilirsiniz. Farklı zevklere ve iyi bir çalışma düzenine sahip olan bu robotların aynı zamanda farklı ödeme seçenekleri de bulunuyor. Bazı botlar kaliteleri için pahalı olsa da, diğerleri ücretsiz olarak mevcuttur. Botu sunucunuza davet ettikten sonra yetkilendirme ve komut ayarlarını da yapabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra müzik botunuz hazır olacaktır.

Detaylar: Discord Müzik Botu Nedir? Nasıl kurulur? Popüler müzik robotları

Mesajları silmek için bir bot ekleyin

Mesaj silme botu, en popüler Discord botlarından biridir. Mee6 web sitesi aracılığıyla eklenen bu botu davet ederek ve ardından kimliğini doğrulayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu botu yönetici olarak da kullanabilirsiniz. Eklediğiniz botların görevlerini yapabilmeleri için mesaj olarak bazı kodlar göndermeniz gerekmektedir. Örneğin, Temizle! Komutu vererek mesaj silme botunu aktif edebilirsiniz. Davet ettiğiniz ekranda diğer botların nasıl çalıştığını görebilir ve komutlar alabilirsiniz. Discord üzerinde yapmak istediğiniz işlemleri daha kolay ve bir bakıma eğlenceli hale getiren botlar ekleyebilirsiniz.

Bu makaleler de ilginizi çekebilir:

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın