Dünyanın Yüzde 40’ı Hala İnternete Bağlı Değil – Bilgisayar Tamir Servisi

Dünyanın Yüzde 40’ı Hala İnternete Bağlı Değil

GSMA, dünyanın yüzde 95’inin mobil şebeke kapsama alanına sahip bölgelerde yaşadığını, ancak İnsanların %40’ı hala çevrimdışı Yayınlanan yeni bir rapor bunu ortaya koyuyor ve bu büyük farkın, özellikle mobil bağlantının geniş banttan daha önemli olduğu düşük ve orta gelirli ülkelerde “geniş kapsamlı sonuçlara” sahip olduğunu söyledi.

GSMA, raporunda bu kadar çok insanın çevrimdışı kalmaya devam etmesinin 4 ana nedenini vurguluyor:

  • Okuryazarlık ve dijital beceri eksikliği
  • Uygun fiyat (özellikle cep telefonu fiyatları)
  • İlgili içerik ve hizmetlere erişim
  • Güvenlik, güvenlik ve erişim endişeleri

Rapora göre henüz internete girmemiş olanlar Düşük ve orta gelirli ülkelerin yüzde 94’üKırsal alanlar ve kadınlardan oluşur. Raporda, internete erişimi olmayan kişiler Sağlık, eğitim, e-ticaret, finansal hizmetler ve gelir yaratma fırsatları ile ilgili Bilgi ve hizmetlere erişim reddedilir. Bu durum da Salgınlar, iklim değişikliği ve artan yaşam maliyeti Bu tür olaylara daha az tepki vermelerini sağlar.

GSMA Genel Müdürü Mats Granryd sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Mobil geniş bant ağlarının erişiminde yaşayan ancak henüz mobil internet kullanmayan 3,2 milyar kişiye ulaşmak için gerçek adımlar atmanın zamanı geldi. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetleri ve kuruluşları mobil endüstriyle çalışmaya ve dijital katılımı gerçek bir hale getirmeye çağırıyoruz. Öncü Mobil internetin benimsenmesinin önündeki ekonomik iyileşme önündeki engelleri kaldırın. Sosyal hareketliliği ve cinsiyet eşitliğini hızlandıracak ve dünya çapında milyonlarca insanın hayatını değiştirecektir.”

Durum vahim görünse de rapor, ilerleme kaydedilen bazı alanlara dikkat çekiyor. Mobil internet kullanımı artmaya devam ederek dijital etkileşimi artırıyor. 2021 civarında. 300 milyon kişi daha internete bağlandı Kapsam boşluğu, son yedi yılda 2015’te yüzde 19’dan 2021’de yüzde 5’e önemli ölçüde azaldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın