EA, Almanya’da fiziksel satışları durduruyor… – Bilgisayar Tamir Servisi

EA, Almanya’da fiziksel satışları durduruyor…

Elektronik sanatlar, Almanya, Avusturya, İsviçre ve İskandinavya, fiziksel oyuncak satışlarını aşamalı olarak durdurma kararı aldı. Haber birden bomba gibi gündemden düştü. FIFA 23 ve Need For Speed ​​Unbound’un Almanca konuşulan ülkelerde çıkacak son oyunlar olduğu söyleniyor.

Games Wirtschaft tarafından paylaşılan haberde, EA’nın artık Almanya, Avusturya, İsviçre ve İskandinavya’da ambalajlı ürün satmayacağı açıklandı.

Tabii ki, bu karar bir boşluktan gelmedi. EA, yıllık raporunda “Fiziksel ürünlerden dijital indirmelere devam eden geçiş, gelir artışı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmaya devam ediyor.Satılan fiziksel kopyalardaki düşüş küresel olarak görülebiliyor. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde fiziksel kopya satışları, 2009’da satılan tüm kopyaların %80’ini oluşturuyordu. 2018’de %17’ye.

EA, geleceğe yönelik planlarında, fiziksel ürünleri istemediği bir pazarda satmaktan kaynaklanan mali kayıpları önlemek için fiziksel satışlardan vazgeçmesi gerektiğini söylüyor. Yıllık mali raporunda EA için en önemli şey “Şirketin dijital ürün ve hizmetleri geliştirme ve destekleme yeteneğiSöylendi.

Electronic Arts yalnız değil

EA, oyunun fiziksel dağıtımını azaltmak isteyen tek yayıncı değil. Activision Kar Fırtınası.

Activision Blizzard’ın Almanya’daki yerel fiziksel satışları, dijital satışların istikrarlı bir şekilde artması nedeniyle 2018’de 55 milyon Euro’dan 2020’de 35 milyon Euro’ya düştü. Dijital satışlar fiziksel satışlardan önce geldiğinden, satış ve pazarlamaya yerel yaklaşım daha az önemli hale geliyor. Bu nedenle, Almanya’da bulunan bölgesel merkezler ürün satmak için daha az kullanışlı hale geliyor.

Firmaların birer birer almaya başladıkları bu kararlar, Fiziksel video oyunlarının satışı için sonun başlangıcı olabilir. Geçtiğimiz on yıl, yayıncıların oyun endüstrisinde çoğunlukla fiziksel satışlardan dijital satışlara geçiş bildirdiğini gördü. EA ve Activision Blizzard’ın Almanya’dan çekilme ve fiziksel kopyalara yaklaşımlarını küçültme kararları, diğer bölgelerde olduğu gibi kutulu oyunlardan uzaklaşan diğer yayıncıların ilk büyük örnekleri olabilir.

Bununla birlikte, oyunların özel sürümleri gibi fiziksel amatör ve sınırlı sürümlerde bir artış görebiliriz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın