Elon Musk’ın korkutucu planı! – CHIP Online – Bilgisayar Tamir Servisi

Elon Musk’ın korkutucu planı! – CHIP Online

Şu anda Twitter için yaklaşık 7.500 kişi çalışıyor ve Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması halinde yüzde 75’ine kapıyı göstereceği iddia ediliyor. Şirketi satın almak üzere olan Elon Musk, potansiyel yatırımcıların maliyetlerini azaltmak için toplu işten çıkarmalar planladığını söylüyor.

Musk, Twitter satın alımını 28 Ekim’e kadar tamamlamalı. Twitter, çalışanlarının hisse senedi ikramiyelerini dondurduğu için bir anlaşma yapılıyor gibi görünüyor. Anonim kaynaklar, anlaşmanın iyi niyetle yapıldığını söylüyor.

Ancak, işten çıkarmalar hala planlanıyor. Musk’ın teklifinden önce, Twitter yönetimi iş gücünün yaklaşık dörtte birini azalttı ve 800 milyon dolarlık maaş kesmeyi planlıyor. Musk çok daha büyük ölçekte planlar yapıyor. Eski bir Twitter yöneticisi, bu olursa Twitter’ın daha fazla saldırıyla karşı karşıya kalacağını ve kullanıcıların bunu hemen fark edeceklerini söyledi. Musk’ın, personel sayısını azaltmak için daha önce Microsoft’ta uygulanan geri tepme sınıflandırmasını uygulamayı planladığı iddia ediliyor.

Musk, Twitter için “açıkça fazla ödeme yaptığını” söyledi ve anlaşmaya dahil olan şirketlerden birinin genel ortağı Business Insider’a “Dürüst olmak gerekirse, hepimiz bundan kurtulmaya çalışıyoruz.Ayrıca, üç yıl içinde geliri ikiye katlamayı hedeflediğini söylüyor, ancak nasıl yapılacağını açıklamıyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın