Foxconn, ileride Tesla için üretim yapmayı istiyor… – Bilgisayar Tamir Servisi

Foxconn, ileride Tesla için üretim yapmayı istiyor…

En büyük iPhone üreticilerinden biri Foxconn Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Liu Yongweişirketi ulaşım alanına genişledikçe, bir gün Tesla için elektrikli araba üretebilecek konumda olmak Umutlar. Liu, açıklamaların iki yeni Foxconn elektrikli otomobil prototipinin (kendi elektrikli araçlarının üretimini dışarıdan temin etmek isteyen şirketler için referans tasarımlar olarak hizmet edeceğini umduğunu) sonucu olduğunu söyledi.Model B Cross ve Model V Araçlar) sunumda.

Financial Times tarafından bildirilen yorumlarda Liu, yıllık Teknoloji Günü’nde “Foxconn EV markasını satmıyorDedi ki:Umarım bir gün Tesla için Tesla arabaları yapabiliriz.

Şirketin yeni planladığı elektrikli otomobiller alanında büyük hedefleri var. Reuters tarafından bildirilen yorumlarda CEO şunları söyledi:PC ve mobil pazarlarındaki geçmiş kayıtlarımıza göre toplam pazar payının yaklaşık %40-45’ini oluşturuyoruz. Dolayısıyla, hedefler açısından, BİT endüstrisinde benzer bir başarıyı yakalayabileceğimizi umuyorum, ancak 2025’te küçük bir başlangıç ​​yapacağız, yaklaşık %5.

İki yeni tasarımın duyurusu, Foxconn’un üç konsept elektrikli aracı tanıtmasından bir yıl sonra geldi: bir Model C SUV, bir Model E sedan ve bir Model T otobüs.Associated Press’e göre, Tayvanlı otomobil üreticisi Associated Press’e göre bağırmak, Model C gelecek yıl Luxgen N7 olarak markalaştığında satmayı planlıyor. Reuters, şirketin elektrikli otobüslerinin Tayvan’da halihazırda kullanımda olduğunu bildirdi.

Reuters’in bildirdiğine göre Liu, Foxconn’un teknoloji üretim uzmanlığını otomobil üretimine uygulayabileceğini, tasarım sürelerini yarı yarıya ve geliştirme maliyetlerini üçte bir oranında azaltabileceğini umuyor.

Foxconn’un büyüklüğüne rağmen, geçmiş projelerinden bazıları vaatlerini yerine getiremedi. Örneğin, Wisconsin’deki devasa, milyarlarca dolarlık bir LCD fabrikası, vaat edilen milyarlarca vergi muafiyetine, yerinden edilmiş sakinlere ve Michigan Gölü’nden yönlendirilen suya rağmen henüz gerçekleşmedi.

Model V tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz…

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın