Google çaktırmadan kapattı – CHIP Online – Bilgisayar Tamir Servisi

Google çaktırmadan kapattı – CHIP Online

COVID-19 salgını iki yıl önce dünyayı gerçekten vurdu ve her şey durma noktasına geldi. Öte yandan Google, Google Haritalar’da kullanıcıların belirli bir bölgedeki COVID-19 vakalarının sayısını izlemesine olanak tanıyan bir COVID-19 katmanı tanıttı. Ayrıca, COVID-19’a maruz kalma bildirimleri sağlamak için Apple ile birlikte çalıştı, ancak bu gerçekten başarılı olmadı.

Daha sonra Google Haritalar, şirketin hastalığın yayılmasını engellemek için COVID-19 önlemleri alıp almadığını gösteren özel özelliklere de sahip oldu. şimdi öyle, Google Haritalar’dan COVID-19 yer paylaşımını kaldırarak pandeminin sonunu ilan ettim.

Google, pandeminin bittiğini resmi olarak açıklamasa da dünya genelinde çeşitli nedenlerle COVID-19 vaka sayısının azaldığını söylemek yanlış olmaz. Şu anda çevrimiçi olarak yalnızca COVID hakkında daha fazla güncel bilgi bulunmaktadır ve bunlar Google Haritalar’ın sağlayabileceğinden daha ayrıntılıdır.

COVID-19 bilgileri Google Arama, Haritalar ve diğer Google ürünlerinde bulunmaya devam edecek. Google’ın bu katmanı kaldırmasının nedeni destek sayfasındadır”faiz kaybı” açıkladı.

Google, “Azaltılmış kullanımın bir sonucu olarak, COVID-19 katmanı Eylül 2022 itibarıyla mobil cihazlar ve web için Google Haritalar’da artık kullanılamamaktadır, ancak yine de COVID-19 hakkında aşağıdakiler gibi en son yararlı bilgileri bulabilirsiniz:diyor ve devam ediyor:Test siteleri ve aşı merkezleri gibi yerler Google Haritalar’da bulunmaya devam edecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın