Google Chrome’un Windows 7 ve Windows 8.1 macerası – Bilgisayar Tamir Servisi

Google Chrome’un Windows 7 ve Windows 8.1 macerası

Google, Windows 7 ve Windows 8.1 için ChromeEn son desteklenen sürümü. Google destek sayfasına göre, Google 7 Şubat 2023Ekim ayında piyasaya sürülmesi planlanan Chrome 110 ile Microsoft’un iki eski işletim sistemini desteklemeyi bırakacak.

Bu düşündüğünüzden daha büyük bir sorun olabilir. Windows 7 ilk olarak 2009’da piyasaya sürülmesine ve Microsoft’un resmi olarak 2020’de desteğini sonlandırmasına rağmen, veriler işletim sisteminin hala birçok cihazda çalıştığını gösteriyor. Bu sayının en az 100 milyon kişisel bilgisayar olduğu tahmin ediliyor.. Bu, birçok kişinin yakında desteklenmeyen bir işletim sistemine ve büyük bir güvenlik riski oluşturan desteklenmeyen bir web tarayıcısına sahip olabileceği anlamına gelir.

Chrome, 110 sürümünden sonra bu iki sistemde çalışmaya devam edecek, ancak destek sayfasına göre Windows 7 veya Windows 8’de herhangi bir güncelleme almayacak. Yani kullanıcıların gördüğü son Windows 7 ve 8.1 sürümü 110 olacak.

Hala eski işletim sistemlerinden birini kullanıyorsanız 7 Şubat 2023’e kadar daha yeni bir sürüme geçmenizi önemle tavsiye ederiz. Bu şekilde, işletim sisteminiz için güvenlik güncellemelerini alabilecek ve en son sürümlerden yararlanabileceksiniz. Chrome özellikleri ve güvenlik iyileştirmeleri.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın