Hızla büyüyen serveti aynı hızla azalıyor: Yüzde 83’ü eridi – Bilgisayar Tamir Servisi

Hızla büyüyen serveti aynı hızla azalıyor: Yüzde 83’ü eridi

Snap hisseleri, şimdiye kadarki en yavaş üç aylık büyümesini bildirdikten sonra Cuma günü düştü. Bloomberg Milyarderler Endeksi’nin tahminlerine göre Snap’in kurucu ortağı ve CEO’su Evan Spiegel bir yıl içinde servetinin %83’ünü kaybetti.

Spiegel’in net değeri 21 Ekim 2021 ile 21 Ekim 2022 arasında 13,9 milyar dolardan 2,3 milyar dolara düştü. Spiegel’in net değeri bir yılda 11,6 milyar dolar düşmüş gibi görünüyor.

Bloomberg’e göre, aynı zamanda Snap’in baş teknoloji sorumlusu olan kurucu ortak Bobby Murphy’nin serveti Cuma günü 2022’de %81 düşerek 1,9 milyar dolara geriledi.

Snapchat’in ana şirketi Snap, üçüncü çeyrek için 360 milyon dolarlık net zarar açıkladı. Bu kayıp, yeniden yapılandırma maliyetlerinin 155 milyon dolarını içermektedir.

Snap, Eylül 2021’de hisse senedi fiyatları 83 dolarla zirve yaptığında pandeminin en yüksek seviyelerini yaşayan şirketler arasındaydı. Ancak bu ralli sona erdi. Hisseler Cuma günü yüzde 32’ye varan düşüşle 7.33 dolara geriledi. Bu sayı Şubat 2019’dan bu yana görülen en düşük rakam.

Peki Snapchat’in nesi var? Insider’a göre hem reklamcılık hem de kullanıcı büyümesiyle ilgili sorunlar var. Snapchat’te günlük aktif kullanıcı sayısı hala artıyor ve Eylül sonu itibariyle yıllık %19’luk bir büyüme ile 363 milyona ulaşıyor, ancak büyüme hızının yavaşladığı görülüyor.

Spiegel, Snap’in çalışanların yaklaşık %20’sini toplu işten çıkarmalar başlatmadan ve Mayıs ayında bazı projeleri sonlandırmadan önce işe alımları yavaşlattığını söyledi. Insider’a göre, reklam bölümü “Kırmızı Kod” modunda çalışıyor.

Insider’a göre Snap, San Francisco’daki ofis kiralamalarından da vazgeçti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın