Instagram’ın testi daha fazla cihaza yayılıyor… – Bilgisayar Tamir Servisi

Instagram’ın testi daha fazla cihaza yayılıyor…

XDA Developers’a göre, Instagram, takipçilerinize daha büyük ölçekte bir metin notu göndermenizi sağlayan yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik kullanıma sunulduğunda, uygulamanın Mesajlar bölümündeki arama çubuğunun altında gösterilecektir. XDA tarafından yayınlanan ekran görüntüsüne göre, metin kutusundaki istem “Aklından geçenleri paylaş…Not bıraktığınızda kişiler bilgilendirilmez, ancak notunuzu 24 saat görebilir ve bir mesajla cevap verebilirler.

Haziran ayında TechCrunch, özelliğin sınırlı sayıda kullanıcıyla test edildiğini bildirdi, ancak XDA’nın özelliği birden fazla cihazda kullanıma sunması, kullanılabilirliğinin arttığını gösteriyor. TechCrunch’a göre Notlar en fazla 60 karakter uzunluğunda olabilir.

Bu notların görünmez doğası nedeniyle, genellikle resimler ve videolar yerine metin etrafında dönerler. Bunu Instagram Stories’in metin versiyonlarına benzetebiliriz. Ancak, aynı zamanda, popüler sohbet uygulamasındaki tüm kişilerinize görünen adınıza dayalı küçük bir metin dizisi atamanıza izin veren MSN Messenger’ın klasik durum özelliğini de akla getiriyor.

Tüm bu özelliklerde olduğu gibi Instagram kullanıcı tabanının geri bildirim işlevini pratikte nasıl kullandığını görmek ilginç olacak.

Instagram sözcüsü Geri bildirim özelliğini test edin Büyük genişlemesiyle ilgili bir yorum talebine yanıt vermedi, bu nedenle herkese ne zaman sunulacağı belli değil. Bir şirket sözcüsü daha önce TechCrunch ile yaptığı röportajda şunları söyledi:Instagram’da daha iyi bağlantı kurmanıza yardımcı olacak yollar üzerinde her zaman çalışıyoruz. İnsanların düşüncelerini küçük bir grup insanla arkadaşlarıyla hızla paylaşabilmeleri için Notes’u şimdi test ediyoruz“dedi.

Notlar, Instagram’ın kısa süre önce test ettiği Alışveriş sekmesinin ana sayfa akışından kaldırılmasını ve istenmeyen spam’lerin kaldırılmasını içerir. Çıplak fotoğrafları algılamak için yeni güvenlik özelliği içeren uzun bir değişiklik listesine katılır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın