Intel’in Raptor Lake CPU’sundan yeni bir hız aşırtma (overclock) rekoru geldi! – Bilgisayar Tamir Servisi

Intel’in Raptor Lake CPU’sundan yeni bir hız aşırtma (overclock) rekoru geldi!

Intel’in Raptor Lake işlemcileri yeni piyasaya sürüldü ve bu üst düzey ürünlerin çoğu eleştirmenlerden yüksek puanlar alarak çok parlak bir geleceği var gibi görünüyor. ve şimdi Core i9-13900K, şimdiye kadarki en hızlı masaüstü CPU hız aşırtması için dünya rekorunu elinde tutuyor.

AMD’nin yaklaşık sekiz yıl önce FX 8370 işlemcisi ile gururla kazandığı uzun zamandır beklenen başlık şuydu: Hız Aşırtma Uzmanı Elmore Uzmanı13900K’yı şaşırtıcı bir 8812.85MHz’e getirmeyi başardıktan sonra değiştirdim.

The Stilt’in haberine göre AMD FX 8370’in elindeki dünya rekoru 13900 bin ile 8722.78MHz, %1 daha hızlı olmayı başardı. aynı işlemci, Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde 8.2GHz frekansına ulaşmayı başardı.

Doğal olarak, bu hız aşırtma, tüm rekor kıran çabalar gibi, sıvı nitrojen soğutma kullanır. 13900K, Asus ROG Z790 Apex anakartında yerleşik olarak bulunur.

Bu etkileyici hız aşırtma kazanımlarını elde etmek genellikle daha uzun sürüyor, bu nedenle 13900K’nın etkileyici bir gösteri yaptığını söyleyebiliriz. Daha da önemlisi, zaman içinde hız aşırtmacılar herhangi bir CPU’dan daha fazla performans elde etmenin yollarını bulacaktır, yani 13900k Efsanevi 9GHz noktasına yaklaşması da beklenebilir..

Tabii ki kolayca tahmin edebileceğiniz gibi ortalama bir bilgisayar kullanıcısı ancak egzotik soğutma yöntemleriyle elde edilebilecek 9GHz hızlarına yaklaşamayacak. Ancak bu hız rekoru, 13900K’nın her seviyede iyi bir hız aşırtma potansiyeli sunacağının ve tüm Raptor Lake serisinin muhtemelen aynı şeyi izleyeceğinin bir göstergesi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın