iPhone SE 4 büyük bir görsel güncelleme alabilir… – Bilgisayar Tamir Servisi

iPhone SE 4 büyük bir görsel güncelleme alabilir…

Yeni iddialara bakılırsa iPhone SE 4 bu sefer farklı bir tasarıma sahip olacak ve iPhone SE’den (2022) çok daha büyük bir ekranla gelecek.

Önemli bir geçmişi olan bir sızıntı kaynağı Ross Young’a göre MacRumors ile yaptığı röportajdaiPhone SE 4’ünüz 6.1 inçlik bir ekrana sahip olması bekleniyor. Mevcut modelin 4.7 inçlik bir ekran kullandığı göz önüne alındığında, bunun ciddi bir boyut artışı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak daha büyük çerçeveler ve asıl ana sayfa düğmesinin bir çentik ve daha ince çerçevelerle değiştirilmesi sayesinde, Telefonun genel boyutu fazla büyümeyebilir.

Young’ın net bir açıklama yapmadığı noktalar da var. Örneğin bu çentiğin Face ID’yi barındırıp barındırmayacağı belirtilmedi. iPhone SE (2022), bunun yerine ana sayfa düğmesini kaldırarak ve bir çentik ekleyerek Touch ID’yi kullanır. Face ID’ye geçmek anlamına gelebilir.

Ancak Face ID’yi kullanmak muhtemelen Apple’a daha pahalıya mal olacağından Touch ID’ye bağlı kalmak da mümkün olabilir. Örneğin, bazı iPad’lerde olduğu gibi parmak izi sensörü kullanabilirsiniz. Düğme yan tarafa yerleştirilebilir. Bu yaklaşım tercih edilirse, iPhone SE 4’ün diğer iPhone’lardan daha küçük bir çentiğe sahip olması da mümkün çünkü çok fazla bileşen barındırması gerekmeyecek.

Ancak, bunun şu anda sadece bir spekülasyon olduğunu ve bir sonraki modelin bir dereceye sahip olup olmayacağından bile emin olmadığımızı belirtmek gerekir. Bazı sızıntılara göre telefon 2024’e kadar gelmeyebilir. Bu, çentikli bir telefonu bile eskimiş gibi gösterecek.

Ancak Apple, özellikle daha ucuz telefon modellerinde eski tasarımlara bağlı kalmaktan açıkça mutlu. Dolayısıyla şirketin iPhone SE 4’te doğrudan Dynamic Island tasarımına gitmeyeceğini söylemek çok da zor olmasa gerek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın