İşletmelerde Tasarruf İçin Korsan Yazılım Endişesi – Bilgisayar Tamir Servisi

İşletmelerde Tasarruf İçin Korsan Yazılım Endişesi

Kaspersky’nin yeni araştırmasına göre, Küçük ve orta ölçekli işletmelerin çoğunluğu BT harcamalarını azaltmak için İş yazılımının korsan sürümlerini kullanmaya hazır.

Saldırıya uğrayabilecek en yaygın yazılım türleri proje yönetimi, pazarlama ve satış yazılımlarıdır. yüzde 56Ayrıca bir siber güvenlik programını hacker olarak kullanmayı düşünebileceklerini de söylüyor.

Kaspersky raporunda, 8 ayda 9,685 kullanıcısı Yaygın KOBİ yazılım ürünleri gibi görünen kötü amaçlı ve istenmeyen yazılımlarla karşılaştığını söylüyor.

Ne tür yazılımlar korsandır?

Araştırma sırasında Kaspersky, küçük ve orta ölçekli işletmelerle ilgili gayri resmi olarak dağıtılan (korsan dahil) yazılımlar aracılığıyla yayın yapmanın 4525 benzersiz kötü amaçlı yazılım Veya potansiyel olarak istenmeyen dosyalar bulduğunu iddia ediyor. Ancak 50’den az çalışanı olan küçük işletmelerin yalnızca yüzde 7’sinin böyle bir adım atmaya istekli olduğunu da belirtiyor.

Kaspersky bu tür etkinlikleri dikkate almaz siber güvenlik Rapor, bilgisayar korsanlarının güvenlik duvarlarını atlamak ve işletmeleri riske atmak için yaygın olarak kullanılan yazılım kisvesi altında kötü amaçlı dosyaları nasıl aktif olarak dağıttığını vurguluyor.

Kaspersky Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı David ImVe “Kötü niyetli aktörler, enfeksiyon için birincil vektör olarak e-postaya güvenirken, torrent, suçluların kurbanlarını sistemlerine kötü amaçlı yazılım yüklemeleri için cezbetmek için kullandıkları bir başka hiledir ve bu da bir iş ortamında daha fazla verinin tehlikeye girmesine veya çalınmasına neden olabilir.” o diyor.

Öte yandan, bütçe kısıtlamaları söz konusu olduğunda, “Saygın, toplum tarafından desteklenen, Ücretsiz açık kaynak alternatifleri Kullanmanızı tavsiye ederiz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın