Lenovo, yuvarlanarak büyüyen bir ekrana sahip olan dizüstü bilgisayarını ilk kez sergiledi – Bilgisayar Tamir Servisi

Lenovo, yuvarlanarak büyüyen bir ekrana sahip olan dizüstü bilgisayarını ilk kez sergiledi

Tech World 2022 etkinliğinde Lenovo, OLED ekranın kağıt gibi yuvarlanma özelliğinden yararlanınİsteğe bağlı olarak iki kat daha fazla ekran alanı sağlamak için dönüştürülebilen ilginç bir dizüstü bilgisayar da dahil olmak üzere donanımın birkaç prototipini gösteren bir video paylaştı.

Geçmişte, dizüstü bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlardan daha az güçlü ve daha az yetenekliydi. Bu nedenle, yalnızca ayakta çalışma masası olmayan ofisten uzak yerlerde seyahat etmek veya çalışmak için kullanıldılar. Günümüzde, en yeni oyunları sonuna kadar oynamayı seven (ve bunun için bir servet ödemeye hazır olan) veya karmaşık 3D animasyonlar üzerinde çalışan bir oyuncu değilseniz, ana çerçeveniz olarak bir dizüstü bilgisayar fazlasıyla yeterli olacaktır. Daha büyük bir harici ekranla bağlayabileceğinizi varsayarsak.

Tabii ki, dizüstü bilgisayarların kolay taşınabilir doğasının avantajları, bazen daha büyük bir ekranın avantajlarından daha ağır basabilir. Öte yandan Lenovo’nun prototipi, büyütülmüş ekranıyla bu ikilemin her iki tarafına da çözüm sunacak gibi görünüyor. Lenovo, örneğin katlanabilir OLED ekran teknolojisine yabancı değil ThinkPad X1 katlamaİkiye katlanan ekrana ve kablosuz mobil klavyeye sahip yenilikçi bir tablet/dizüstü bilgisayar kombinasyonudur.

Giriş, bir dizüstü bilgisayar için yeni ve akıllı bir deneyimdi. Karşılaştırıldığında, bu yeni prototip, OLED ekranların daha iyi bir kullanımı olarak kabul edilebilir. Temelde dokunmatik klavyesi ve açılır ekranı olan standart bir dizüstü bilgisayar gibi görünüyor ve çalışıyor, ancak iki katına çıkarak küçültmek yerine, kullandığı kayar mekanizma ile ekran büyütülüyor. Kısa video sunumunda, ekran boyutunun iki katına çıktığı ve dizüstü bilgisayarın genel boyutunu artırmadan daha fazla çalışma alanına izin verildiği görülüyor.

Elbette prototiple ilgili bazı bariz endişeler var. Dizüstü bilgisayar, şüphesiz eklenen sürgülü mekanizma ile çoğundan biraz daha ağır olacaktır. Ayrıca, tam açıldığında ekranın çok ağır olması, klavyeyi düzeltmek için sürekli ellerinizi kullanmazsanız sarkmasına neden oluyor gibi görünüyor.

Ne yazık ki Lenovo, bu prototipin konsept aşamasından geçip geçmeyeceği konusunda bir açıklama yapmadı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın