Mastercard, NFT Sahiplerine Özel Kartını Duyurdu – Bilgisayar Tamir Servisi

Mastercard, NFT Sahiplerine Özel Kartını Duyurdu

Crypto, Blockchain ve NFT ile yakından ilgilenen Mastercard, bu alanda yeni adımlar atmaya devam ediyor. Yakın zamanda Binance gibi birkaç kripto şirketiyle ortaklık imzalayan ödeme devi, bu sefer kartlarını kullanıcılar için NFT ile donatıyor. Mastercard, yeni duyurduğu özelleştirilebilir kartlarla, kullanıcıların kartlarını kendi NFT avatarlarıyla kapatabilecekleri yeni bir ürünü duyurdu. Şirket, bu ürünü geliştirmek için Hi ile işbirliği yaptı.

Mastercard, NFT ve Blockchain endüstrisi ile yakın bağları olan bir şirket. Gelinen noktada birçok teknolojik ve yatırım adımı atan ödeme devi, bu sefer daha eğlence odaklı bir adım attı. Resmi web sitesinde açıklanan detaylara göre bu kart, kullanıcının elinde bulunan fiat, stablecoin veya kripto para birimlerini kullanarak harcama yapmasına olanak sağlayacak. Ancak bunu yapabilmek için Ödeme Notlarının da Mastercard uyumlu olması ve kripto kabul etmesi gerekir.

Konuyla ilgili konuşan Mastercard Crypto ve Fintech Başkan Yardımcısı Christian Rah şunları söyledi:

“Tüketicinin kripto para birimine ve NFT’ye olan ilgisi artmaya devam ederken, onu kullanmak isteyen topluluklar için erişilebilir bir ödeme seçeneği haline getirmeye kararlıyız. Mastercard’dan beklediğiniz güvenlik ve güvenlik.”

Bu haber Chip Online ve BTCHaber işbirliği ile hazırlanmıştır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın