META liderliği kaybetti – CHIP Online – Bilgisayar Tamir Servisi

META liderliği kaybetti – CHIP Online

Meta artık en büyük 20 ABD şirketi listesinde yer almıyor. Bunun nedeni, şirketin hisselerinin yüzde 23 oranında düşmesidir. Geçen yaz, şirketin değeri 1 trilyon dolara yükseldi, ancak piyasa değeri o zamandan beri düştü. 269.07 milyar dolara düştü. 2016’dan beri ilk kez bu kadar düşük seviyede öldü.

Meta hisselerindeki son düşüş, ikinci çeyrek rakamlarının açıklanmasından sonra geldi. Bazı yatırımcılar Meta’nıngüç kazanmakAltimetre Capital’in başkanı, onlardan biri. Brad GerstnerŞirketin, yatırımcı güvenini kazanmak için meta veri tabanına yapılan harcamaları ve çalışanlarını %20 oranında azaltmasını istiyor. Bu iki adımın şirketin nakit akışını ikiye katlayacağını iddia ediyor.

META başkanı Mark Zuckerberg konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:Makro problemler var, çok fazla rekabet var, özellikle Apple’dan gelen reklam zorlukları var ve uzun vadede katlandığımız bazı şeyler var. Zamanla daha fazla gelir getireceğine inanıyoruz. Sabrınız için teşekkür ederim ve sabırlı olup bize yatırım yapanların ödüllendirileceğine inanıyorum.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın