Microsoft, Lumia Serisi İçin Windows 11’i Sonlandırıyor – Bilgisayar Tamir Servisi

Microsoft, Lumia Serisi İçin Windows 11’i Sonlandırıyor

Microsoft, eski Lumia telefonlarında Windows 11’i resmi olarak desteklemese de, insanlar bir süredir Lumia WOA projesinin sağladığı yöntemleri kullanıyor. Windows 11 İşletim sistemini eski Lumia telefonlarda çalıştırabilirler. Elbette Windows 11, güçlü donanım gerektirir, bu da bu yeni işletim sisteminin yalnızca üst düzey olduğu anlamına gelir. Lumia 950 E Lumia 950XL Bu, gibi modellerde çalışabileceği anlamına gelir. Bu telefonların Windows 11’i çalıştırması gerekir. 64 bit E ARMv8-A’nın ISA desteği var Snapdragon 810 yongası tarafından desteklenmektedir.

Ancak, Windows 11’i Lumia’da çalıştırma seçeneği yakında tamamen ortadan kalkacak gibi görünüyor. Twitter kullanıcısı ve sızıntı uzmanı Xeno Windows 11 Geliştirme Kanalı Yapılarının Lumia 950 XL’imde çalışmadığını fark ettim. Bir uyumluluk sorunu var gibi görünüyor ve bazı son sürümlerde buna Xeno neden oldu. ARMv8.1 İhtiyacın eklenmesiyle ilgili olabileceğini düşündüğünü söylüyor.

sorun 25188 önceki incelemede fark ettim 25182 Yapı biraz daha ileri gitti ve mavi ekran (BSOD) ile sonuçlandı. Bunun anlamı, Windows 11 Lumia’nızda çalışmayacak, yolun sonuna gelmiş olabilir. Bu konu hakkında yeni bilgiler geldiğinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın