Monster ABRA A5 V19.3 İnceleme! En Uygun Fiyatlı Canavar – Bilgisayar Tamir Servisi

Monster ABRA A5 V19.3 İnceleme! En Uygun Fiyatlı Canavar

Bugün oyunseverlerin yakından tanıdığı yepyeni bir canavar masamızda. “canavar“Bu dizüstü bilgisayar zaten bir dosya canavar defter Anlamak zor olmamalı. “oyun bilgisayarı‘ denilince akla gelen bir numaralı marka Monster, bugüne kadar birçok öğrenciyi mutlu etti ve bu özellikle doğru. Fiyat performansı Formları göndererek. Rakiplerinden daha uygun fiyata yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar sunan Monster Notebook, satış sonrası desteği ile kullanıcılarından tam not almayı başardı. Ancak oynamayı seven sadece öğrenciler değildir; Profesyonel oyunculara, mimarlara, mühendislere, tasarımcılara ve tabii ki günlük kullanım için elinizin altında güçlü bir bilgisayara sahip olmak isteyenlere ek olarak. Bugün yakından inceleyeceğimiz bu model, Monster Notebook’ların en yenilerinden biri; Canavar Abra A5 V19.3.

Şimdi bu model zaten üst düzey özelliklere sahip bir model ve benzer donanım bileşenlerine sahip rakiplerine göre makul bir fiyata satılıyor. Önemli özellikleri vardır; Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 3050144 Hz yenileme hızına sahip 15,6 inç ekran, 12. nesil Intel işlemci ailesinden 14 çekirdek Core i7-12700H İşlemci Ve dahası. Her zaman olduğu gibi, her biri hakkında ayrı ayrı konuşacağız, ancak önce grafik kartı hakkında konuşalım, çünkü birlikte önemli yetenekler sunarlar. Ardından, testlerle incelemeye devam edeceğiz.

Monster Abra A5 V19.3’te NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Maksimum Performanslı Grafikler Bulunur. 4 GB GDDR6 bellek ile güçlendirilmiş bu grafik kartı, 128 bit bellek arabirim ekranına sahiptir. NVIDIA’nın Ampere mimarisinin eseri olan bu ekran kartı, üst düzey oyun performansı bekleyenlerin aradığı bir model ancak bununla da sınırlı değil. Bu kartın birçok avantajı vardır. Onlara da geleceğiz ama asıl konumuz olan oyuna göre avantajlarından bahsederek başlayalım.

Yeni NVIDIA RTX grafik kartlarıRT çekirdekleri ile ışın izlemede benzersiz performans sunar. RTX ile hayatımıza giren ışın izleme teknolojisi, oyunlardaki en önemli gerçekçi grafik öğeleri, ışık efektleri, global aydınlatma, ışıklı dokular ve gölge, yansıma ve çevre koruma gibi ışık hareketleri, oyun dünyasında daha gerçekçi bir şekilde oluşturulmuş sanal ışınlardır. izleme yoluyla hesaplanır. Başka bir deyişle, ışık ve ışığın etkileri simüle edilir ve sonuç daha gerçekçi gölgeler, daha gerçekçi yansımalar ve daha gerçekçi aydınlatma – kısacası standart yöntemlere göre daha gerçekçi grafikler. Yani bu RTX ekran kartlarının ışın izleme teknolojisi sayesinde daha önce oynadığınız oyunlar daha gerçekçi görünüyor.

RTX grafik kartlarının bir başka avantajı da DLSS. GeForce RTX ekran kartlarının gerilimli çekirdekleri sayesinde oyun performansını artıran DLSS hayat buluyor. DLSS, NVIDIA tarafından geliştirilen bir yapay zeka algoritmasıdır. Özet, NVIDIA RTX Grafik Kartları Üzerinde bulunan tensör çekirdekleri sayesinde oyun daha düşük doğrulukta hesaplanarak ekran çözünürlüğüne yükseltilir. örneğin 4K Bir ekranda oynuyorsanız performans modunda DLSS’yi etkinleştirdiğimizde oyun motoru oyun hesaplamalarını 1080p seçmişiz gibi yapıyor ama DLSS bir yapay zeka algoritması kullanarak eksik pikselleri hesaplıyor ve oyunu 4K olarak görmemizi sağlıyor. . Bu sayede bazen FPS değeri açısından iki kata kadar performans artışı elde ediyoruz. Bu gerçekten harika bir yol.

Artı tüm bu RTX grafik kartları telli boncuklar Yapay zeka süreçlerini hızlandırabilir. Bu sayede öğrenciler, uzaktan eğitim veya grup çalışması için sanal bir ortamda toplantı gibi etkinlikler için yapay zeka destekli gürültü engelleme ve yapay arka plan gibi özelliklere sahip olur. Nvidia yayınıOnlar yararlanabilir. Ayrıca öğrenciler, AI ve GPU hızlandırma ile desteklenen uygulamalarla ödevlerini daha hızlı bitirebilirler.

Elbette bunlar oyunlarda da faydalı olabilir. özellikle Varsayılan bir arka plan oluşturunOtomatik çerçeveleme ve mikrofon paraziti bastırma, oyun oynarken yayıncılar için çok kullanışlı özelliklerdir.

Evet, buraya kadar işimiz bittiyse Monster Abra A5 V19.3’ün diğer önemli sistem özelliklerinden bahsedelim ve ardından testlere geçelim.

Monster Abra A5 V19.3’te, Intel’in 12’inci nesil Kızılağaç Gölü Şifacının ailesinden Çekirdek i7-12700H İşlemci kullanılır. 14 fiziksel çekirdek ve 20 iş parçacığı Bu işlemci, verimlilik ve performansa yönelik çekirdeklerle yüksek frekans değerleri sunar. İşlemcinin verimlilik odaklı çekirdekleri çalışırken 3.50 GHz frekansına ulaşılırken, performans odaklı çekirdekler yük altında devreye giriyor. 4.7 GHz Banda ulaşılabilir. 10nm SuperFin üretim sürecinin bir ürünü olan bu işlemci sayesinde Monster Abra A5 V19.3 sadece oyun bilgisayarı Sadece bir dizüstü bilgisayardan yüksek performans bekleyen profesyoneller için değil. Ayrıca montaj hattımızda videolarımızı düzenlerken kullandığımız laptop da bir canavar. Bu anlamda yüksek performans beklentilerini karşılamaktadır.

Monster Abra A5 V19.3’te 8 GB DDR4 Bellek Kullanılır. 3200MHz frekansında çalışan bu RAM’in kapasitesini elbette satın alma aşamasında artırabilirsiniz. Satın alma sırasında Monter Notebook ürün sayfasındaki birçok yapılandırma öğesini değiştirmek mümkündür.

Ayrıca bu formda depolama birimi olarak da kullanılmaktadır. 500 GB Kapasitesi için M.2 SSD kullanılmaktadır. Bu diskin performansı da yüksektir. CrystalDiskMark testimizde Sıralı Okuma 2480 MB/snVe 1960 MB/sn Seri yazma Performansı da çok yüksek değerlerde üretebildiğini gördük.

Monster Abra A5 V19.3 ekranı başta da söylediğimiz gibi. 15.6 inç boyutunda. Bu ekran Full HD çözünürlük üretir Yenileme hızı 144Hz sağlar. Yani oyuncu dizüstü bilgisayarınızın RTX 3050 Ti ekran kartının üreteceği fps değeri bu ekranla senkronize edilebilir, bu sayede oyunlarda çerçeve atlamaları görmez, bir oyunda ekran yırtılması yaşamazsınız. Çok akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Oyun açısından Monster Abra A5 V19.3’ün eli oldukça geniş. grafik kartı olarak RTX 3050 TiCore i7-12700H işlemci ile bu dizüstü bilgisayarda oynayamayacağınız oyun yok. Bu zaten Monster Notebook logosu: “Oynamayacağın bir oyun varsa paran fazla” Marka diyor.

Zamanımızda Monster Abra A5 V19.3’ü çeşitli oyunlarda değerlendirme fırsatımız oldu. Bunlar arasında özellikle RTX ve DLSS performansı ile En iyi oyunlardan biri Minecraft, Spider-Man Remastered, Valorant, Apex LegendsBiraz zaman harcadık ve elbette sonuçlar çok etkileyiciydi.

Peki laptop sentetik testlerde nasıl başarılı oluyor? Bunu birçok noktada ölçtük. PCMark 10Temel bilgiler adımında 9 Ben 856 bayan En iyi performansı toplayan dizüstü bilgisayar, verimlilik testinde de baştan aşağı test ediliyor. 9 Ben 839 bayan toplamayı başardı

işlemci testi Cinebench R23Buraya geldiğimizde de bir kilit nokta 1797 hanımefendiçok çekirdekli performans ile 13 Ben 803 bayan Böylece kazanan Monster Abra A5 V19.3, işlem hacminde ne kadar başarılı olduğunu kanıtlıyor.

3D İşareti Teste geldiğimizde, işte TimeSpy testi. 6 Ben 902 bayan Fire Strike testinde toplanan Abra A5 V19.3 14 Ben 764 bayan Ayrıca Night Raid testinden 46 Ben 591 bayan Sunmayı başardı

Bu arada Monster Abra A5 V19.3 çok havalı çalışan bir notebook. Bu amaçla bilgisayarın sağ ve sol taraflarına ve ayrıca arkasına havalandırma ızgaraları yerleştirilmiştir. Böylece 4 taraftan hava çıkışı sağlanabilir. Bu sayede sıcak hava hızla dışarı atılır ve iç yüzey anında soğutulabilir. Kontrol Merkezi uygulamasından Dizüstü bilgisayarın çalışma modlarını değiştirebilir ve fanları tam güçte açabilirsiniz. Düşük işlem gücüne sahip uygulamaları çalıştıracaksanız dizüstü bilgisayarı masaüstü modunda veya yük altına alıyorsanız Turbo modunda çalıştırmanızı öneririz. Böylece çalışma şeklinize uyan performansı elde edebilirsiniz.

Laptopun diğer detaylarına baktığımızda her Monster Notebook’ta karşımıza çıkan mükemmel bölümler olduğunu görüyoruz. Bu modelde geniş tek bölgeli RGB arkadan aydınlatmalı klavye kullanılmıştır. Ekranda bir HD kamera var. Arka kapakta mevcuttur canavar logosu Işıklı bir gövde ve elbette çok çeşitli bağlantı seçenekleri ile tasarlanmıştır. Sound Blaster Cinema 6 Plus.Hoparlörler sen de unutma

Monster Abra A5 V19.3’te iki adet USB 3.1 Gen 1 bağlantı noktası, bir adet USB 3.1 Gen2 bağlantı noktası ve bir adet USB 3.1 Gen2 Tip-C bağlantı noktası bulunur. Ayrıca HDMI 2.1 video iletim portu ve Gigabit Ethernet portu da unutulmamış. Kablosuz tarafında ise Bluetooth 5.2 standardının Wi-Fi 6 desteği ile onaylandığını görüyoruz.

çözüm

Evet, sonuç olarak Monster Abra A5 V19.3’ün genel olarak çok başarılı bir notebook olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İçindeki donanım bileşenleri göz önüne alındığında, gerçekten harika sonuçlar veriyor. Hem oyun hem de profesyonel kullanım için tercih edilebilecek güçlü bir modeldir. Bu arada, her Monster Notebook modelinde olduğu gibi bu model de Monster Backpack ile birlikte hediye olarak geliyor. Ayrıca ücretsiz ömür boyu bakım garantisi vardır. Yine satın almadan önce dijital mağaza üzerinden online olarak müşteri temsilcisi ile görüşebilir ve cihaz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Oy vermek isterseniz ürün linkini videonun açıklama kısmında da bulabilirsiniz.

çip derecesi: 90%

+ NVIDIA GeForce RTX 3050 Grafik Kartı
+ Fiyat / Performans
+ yüksek performans
Ekran + 144 Hz
+ Güçlü Tasarım
+ Kapsamlı bağlantı desteği
+ Ücretsiz bakım ve iade seçeneği
+ hoparlörler

Teknik detaylar

ÇALIŞTIRMA SİSTEMİ özgürlükler
şifacı Intel i7-12700H-3.5GHz Turbo Boost 4.7GHz
çekirdek 14
monitör 15.6″ FHD 1920×1200 144Hz IPS Mat LED Ekran
hafıza 8 GB DDR4 3200MHz
SSD 500 GB M.2 SSD
Takvim NVIDIA GeForce RTX 3050Ti 4GB GDDR6
abla Sound Blaster Cinema 6 Plus
bağlantılar USB 3.1 Gen1 (2 adet), USB 3.1 Gen 2, USB 3.1 Gen2 Type-C, HDMI 2.1, Kulaklık, Gigabit Ethernet, BT 5.2, Wi-Fi 6
Boyutlar 359 x 244 x 27,35 mm
ağırlık 2,1 kg

Sponsorlu İçerik

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın