Musk Twitter’ı satın aldı; ilk işi bu önemli isimleri kovmak oldu – Bilgisayar Tamir Servisi

Musk Twitter’ı satın aldı; ilk işi bu önemli isimleri kovmak oldu

Amerikan medyası ve yatırımcısına göre dünyanın en zengin adamı Elon Musk, Twitter’ın 44 milyar dolarlık satın alımını tamamladı. Anlaşmanın tamamlanmasına değinen Musk, şunları söyledi:Kuşu serbest bırak“cıvıldamak.

Elon Musk’ın ilk işi CEO Parag Agrawal da dahil olmak üzere bir dizi üst düzey yöneticisini işten çıkarmaktı. Ayrıca ABD basınında çıkan haberlere göre, CFO Ned Segal Hukuk İşleri ve Kurumsal Politikadan Sorumlu İcra Kurulu Başkanı Vijaya YeşimAgrawal’a katılan isimler arasında yer alıyor.

Bu arada, geçen Kasım ayından bu yana Twitter’ın başkanlığını kim yaptı? brett taylorArtık hizmette olmadıklarını belirtmek için LinkedIn profillerini güncelleyin.

Twitter’ın kurucu ortağı Biz Stone, çalışmaya “ortak katkıları” için Agrawal, Segal ve Jade’e teşekkür etti.

Twitter satın almayı henüz onaylamadı, ancak şirketin ilk yatırımcılarından biri BBC’ye anlaşmanın tamamlandığını söyledi.

Kendisini “ifade özgürlüğü savunucusu” olarak tanımlayan Musk, Twitter’ın moderasyon politikalarını sık sık eleştiriyor. Musk, sosyal medya platformunu insanlığa yardım etmek için satın aldığını söyledi ve “Medeniyetin ortak bir dijital şehir meydanına sahip olmasıOnu istediğini söylüyor.

Tesla’nın kurucusu, Twitter “Uzun zaman önce biraz zayıflamış ama inanılmaz bir potansiyele sahip bir varlık.İnanıyor. Ancak yine de satın alma için ödeyeceği miktarın çok büyük olduğunu söylemekten geri durmadı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın