NASA, Lucy uzay aracının Dünya çekimlerini paylaştı… – Bilgisayar Tamir Servisi

NASA, Lucy uzay aracının Dünya çekimlerini paylaştı…

NASA’nın Lucy uzay aracıAstronot, Jüpiter’in antik Truva asteroitlerini ziyaret etme görevinde olmasına rağmen, yolculuğu sırasında Jüpiter’in bazı keskin görüntülerini yakalamak için biraz zaman ayırdı. NASA da bu fotoğrafları paylaştı ve bize gezegenimizin ne kadar izole olduğunu hatırlattı.

15 Ekim’de çekilen siyah beyaz bir fotoğraf, Dünya’yı uzayın karanlık arka planına karşı gösteriyor. Lucy, fotoğrafı 620.000 km mesafeden çekti. NASA yaptığı açıklamada şunları söyledi:Resmin sol üst köşesinde, uzay aracına adını veren 3,2 milyon yıllık insan atası fosiline ev sahipliği yapan Etiyopya, Hadar’ın bir görünümü var.“dedi.

Lucy’nin Terminal Kamera İzleme (T2CAM) sistemi, alet kalibrasyon dizisi sırasında Dünya’nın bir görüntüsünü yakaladı. Görevi gerçekten başladığında, kamera sistemi, uzay aracının ziyaret edeceği asteroitleri izlemesine yardımcı olacak.

NASA, Lucy’nin 13 Ekim’de 1.4 milyon kilometre uzaklıktan gördüğü Dünya ve Ay’ı gösteren ikinci bir görüntü paylaştı. Gezegen ve ay, aralarındaki siyah boşluktan birbirlerine baktıklarında çok küçük görülebilir.

Görüntüler, Lucy’nin planlanmış üç yerçekimi artırma operasyonundan ilkini gerçekleştirmek için Dünya’ya gittiği yolculuğunda çok önemli bir andan geldi. NASABu Dünya-ötesi uçuşlar Lucy’ye Truva asteroidlerine – Güneş’in yörüngesinde Jüpiter ile aynı mesafede dönen küçük cisimlere – ulaşmak için gereken hızı verir.“dedi.

Lucy bu yolculuğa uzun süre devam edecek. Uzay aracının birincil görevi 2021’in sonlarında başlatıldı ve 12 yıl sürecek. NASA, inceleyeceği asteroitleri, bilim adamlarına güneş sisteminin oluşumunu incelemenin bir yolunu sağlayacak olan fosillere benzetiyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın