Netflix dizilerini tamamlamak bu aralar daha uzun sürüyor: İşte bu durumun nedeni – Bilgisayar Tamir Servisi

Netflix dizilerini tamamlamak bu aralar daha uzun sürüyor: İşte bu durumun nedeni

Son zamanların en popüler Netflix dizilerini tamamlamanın daha uzun sürdüğü iyi biliniyor. Örneğin Stranger Things’i izlediyseniz, geçen sezonun iki bölüm halinde yayınlandığını fark etmişsinizdir. Yani diziyi izlerken en heyecan verici yerde kalıp devamını görmek için 12 ay beklemek gerekiyor. Peki bu durumun sebebi nedir?
Bir CNN analizine göre, Netflix aslında geleneksel kanal zinciri politikasına benzer bir taktik izliyor.

Bu taktik, Netflix’in aboneleri korumanın son yollarından biridir. Bu sayede izleyicilerin Netflix aboneliklerini daha uzun süre aktif tutmaları hedefleniyor.

Netflix, aboneleri daha uzun süre kalmaya teşvik etmek için Ozark da dahil olmak üzere bazı popüler şovlarını bölüyor

Netflix ayrıca aboneleri kalmaya teşvik etmek için teknolojiyi kullanır. Örneğin, Netflix’in kişiselleştirilmiş öneriler sunabilmesi için abonelerin nelerden hoşlandığını öğrenen algoritmalar sürekli olarak geliştirilmektedir.

Sun Technology and Science muhabiri Jimmy Harris de bu konuya işaret ederek, algoritmaların uzun zamandır teknoloji şirketlerinin kullanıcıları platformlarda tutması için vazgeçilmez hale geldiği görüşünü dile getiriyor.

Ancak, bir akış hizmeti için içerik en önemli kriterdir. Bu nedenle, akış hizmetlerinin devam etmesi için kullanıcıları çeken ve abone olmalarını sağlayan içeriğe ihtiyaçları vardır.

Bu konuda platformlar arasında çok fazla rekabet var. Netflix, Bridgerton, Anna’yı Keşfetmek ve Canavar: Jeffrey Dahmer Hikayesi Bu yılki şarkılar gibi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın