Netflix üyelik ücreti ne kadar? Netflix üyelik paketleri ve fiyatları 2022 – Bilgisayar Tamir Servisi

Netflix üyelik ücreti ne kadar? Netflix üyelik paketleri ve fiyatları 2022

Akış devi Netflix’in abone sayısı, 2022’nin ilk iki çeyreğinde 1,2 milyon azaldı, şirket ilk kez arka arkaya iki çeyrek kaybetti. Ancak Netflix, üçüncü çeyrekte trendi durdurdu. Küresel enflasyondaki artışa rağmen Temmuz-Eylül döneminde abone tabanına 2,4 milyon hane ekledi. Netflix şimdi iki önemli adıma hazırlanıyor. Kasım ayı itibari ile 12 ülkede reklam destekli paket devreye alınmıştır. 2023 yılından itibaren şifre paylaşanlar için yeni bir uygulama devreye girecek. Peki bu süreçte Netflix Türkiye fiyatları ne kadar? İşte kısa bir özet…

netflix 2022 ücreti ne kadar

Ekim 2022 itibariyle Netflix Türkiye’nin 3 paketi var. Üç Netflix planı ve fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • Temel plan: 45,99 TL aylık

  • Standart plan: aylık 69,99 TL

  • özel plan: Aylık 93,99 TL

Paketlerin özellikleri nelerdir?

Netflix’te paket fiyatlarının farklılık göstermesinin nedeni içerdikleri özelliklerden kaynaklanmaktadır. İşte paketlerle yapabilecekleriniz ve aralarındaki farklar:

✓ Sınırsız dizi, film ve oyun

✓ Sınırsız dizi, film ve oyun

✓ Sınırsız dizi, film ve oyun

✓ Reklamsız Diziler ve Filmler

✓ Reklamsız Diziler ve Filmler

✓ Reklamsız Diziler ve Filmler
✓ HD izle
(Kasım 2022’den itibaren)

✓ Full HD izleyin

✓ Ultra HD olarak izleyin

NETFLIX şifre paylaşımı hesaplanır

Netflix, şifrelerini uzun süredir başka evlerde kullananlar için çözüm düşünüyor. Ve 2023’te şifrelerini kullananlara ödeme yapılacak.

Netflix, ‘Alt Hesaplar’ veya ‘Ek Üyeler’ oluşturarak Netflix hesabınızı aile üyeleri veya sizinle birlikte yaşamayan arkadaşlarınızla paylaşmanızı kolaylaştıracaktır. Her alt hesap, özel bir giriş, profil ve öneriler içerecektir. Ancak üyeler, arkadaşlarının ve aile üyelerinin hesaplarına erişmeleri için ek bir ücret ödeyecektir.

Netflix henüz bu ücretle ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak ABD basınında yer alan yorumlara göre Netflix alt hesabının şimdiden 2,99 doları bulduğu Kosta Rika dahil bazı Orta ve Güney Amerika ülkelerinde beta modeli için fiyat geçerli olabilir.

Başka bir deyişle, ABD’de paylaşılan bir şifre ile her hanenin faturasına 3 dolar eklenebilir.

ABD’de en ucuz Netflix temel paketi 9,99 TL, Türkiye’de ise 45 TL.

NETFLIX REKLAMLARI GERİ GELİYOR AMA…

Netflix, 3 Kasım’dan itibaren yukarıda bahsettiğimiz üç temel pakete reklam destekli bir paket ekleyecek. Ancak uygulama ilk etapta 12 ülkede başlıyor. Türkiye bu ülkeler arasında değil. Yeni paket 3 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Brezilya, Fransa, İtalya, Almanya, Japonya, Kore, Meksika, İspanya ve Birleşik Krallık’ta satışa sunulacak.

Reklam destekli Netflix paketi ABD’de ayda 6,99 ABD doları karşılığında satışa sunulacak. Bu yeni paket, Netflix’in mevcut 9,99 $/aylık temel paketinde bulunanların çoğunu içerecek, ancak saatte dört ila beş dakikalık reklamları kapsayacak. Reklamlar 15 veya 30 saniye uzunluğunda olacak ve dizi; Filmler öncesinde ve sırasında oynatılacaktır.

Paketimi NETFLIX’te nasıl görebilirim?

Yukarıda yazdığımız gibi Netflix’in 3 paketi var. Hangi pakete dahil olduğunu bilmiyorsanız, hesabınıza giriş yapın. Ardından Fatura Ayrıntıları’nı seçin. Paketinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Fatura tarihim ne zaman?

Netflix’te biri sisteme girdiğinde, kayıt tarihinde her ay otomatik olarak ücretlendirilir. Abonelik ücreti, fatura döneminin başında tahsil edilir. Hesabınızdaki fatura ayrıntılarından ödeme geçmişini yine de görebilirsiniz.

NETFLIX ücreti nasıl ödenir?

Netflix’te ücret ödemenin birkaç yolu vardır.

Yöntem 1: Banka ve kredi kartları
İkinci yöntem: Sanal kartlar (bazı ülkelerde)
Üçüncü yöntem: Ön ödemeli kartlar (Visa, MasterCard, American Express)
Dördüncü yöntem: Netflix Hediye Kartı (Ayrıca bu şekilde birine abonelik hediye edebilirsiniz. Şu anda Hepsibus, Trendyol, Teknosa, D&R ve MediaMarkt üzerinden kart satın alınabilir)
5. Yöntem: İş Ortakları (Vodafone)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın