Nvidia RTX 4090 GPU’larda eriyen kablo korkusu… – Bilgisayar Tamir Servisi

Nvidia RTX 4090 GPU’larda eriyen kablo korkusu…

En azından bazı kullanıcılardan gelen bazı şikayetlere göre, Nvidia’nın RTX 4090’ında şu anda bir kablo arızası sorunu olabilir.

Tom’s Hardware tarafından açıklandığı gibi, bir Gigabyte RTX 4090 sahibi bu sorunu Reddit’te yazdı Gönderiyi, aynı endişe verici hatayla karşılaşan başka bir kullanıcı izledi.

Buradaki sorun adaptör kablosunu yakıyor gibi görünüyor. Yukarıda bahsedilen kablo, ATX 2.0 PSU’ya (4 x 8-pin – 16-pin) bağlanmak için RTX 4090 ile birlikte gelen kablodur ve orijinal Reddit yazarı, kablonun gerçekten yandığını gösteren fotoğraf kanıtını da paylaştı.

Başka bir RTX 4090 sahibi, (bu sefer Asus TUF Oyun OC’si kartı) bu makaleyi destekleyerek”yalnız değilsiniz. Bugün benim de başıma geldi ama seninki kadar kötü değil. Birkaç saat önce bir oyun oturumundaydım, partimle Black Desert oynuyordum. Aniden ekran karardı ve tüm fanlar %100 dönmeye başladı. Cihaz kapandı ve biraz kontrol ettikten sonra güç adaptörünün hasarlı olduğunu fark ettim.yazdı.

Nvidia, Tom’un Donanımına şunları söyledi:Raporları araştırıyoruz. İlk alıcıyla iletişim halindeyiz ve ek bilgi için diğeriyle iletişime geçeceğiz“dedi.

Bu birkaç olay, çevrimiçi olarak başka herhangi bir şikayet görmediğimiz için bildirilen yanma sorununun bireysel vakaları gibi görünüyor. Dolayısıyla, bu adamların grafik kartlarında gerçekten şanssız olmaları veya kurulumla veya kablonun bağlanma şekliyle ilgili bir sorun olması olasıdır.

Ama şu anda çoğu insanın endişelendiği şey, Dönüştürücüyü kurmanın yoluna benzer. Adaptör kablosunun çok sert olması ve kasaya sığması için kuvvetle bükülmesi gerekiyorsa bu büyük bir sorun olabilir. Bu süreçte oluşabilecek sıkışma gibi durumlar özellikle bu kablolardan geçen güç miktarı düşünüldüğünde tamamen güvensiz bir duruma yol açabilir ve bu kabloların erimesinin nedeni olabilir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın