Özel jetlerin sürekli takibi, ünlü milyardere jetini sattırdı… – Bilgisayar Tamir Servisi

Özel jetlerin sürekli takibi, ünlü milyardere jetini sattırdı…

Milyarderler genellikle kamu uçuşları yerine şirketlerinin özel uçaklarını kullanmayı tercih ederler. Ancak bu süper zenginler bu süreçte yüzlerce ton karbondioksit üretirken, Kendi uçaklarında rutin olarak kısa yolculuklar yapmak Başkalarının onları eleştirmesinden hoşlanmıyor gibi görünüyor.

Louis Vuitton gibi pahalı markalarla tanınan lüks bir marka LVMH’nin CEO’su Bernard ArnaultBloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre dünyanın en zengin ikinci insanı. Şu anda net değeri 133 milyar dolar ve Amazon’un kurucusu. Jeff Bezos için 130 milyar doları aşıyor. Ayrıca özel jetlerini düzenli olarak uçurmak için Twitter’da bir hedef.

Bazı sosyal medya hesapları, uçak aktarıcılarından gelen sinyalleri ve kamuya açık bilgileri kullanarak, dünyanın zenginleri tarafından uçuş süresinin savurgan kullanımını göstermek için Arnault ve diğer zengin insanlar tarafından özel jetlerin kullanımını takip ediyor. eylülde, laviodebernard (Bernard’ın uçağı) Twitter hesabı, Fransa’daki Arnault uçağının kaydının kaldırıldığını bildirdi. Hesapta “LVMH özel jeti, 1 Eylül 2022’den beri Fransa’da tescil edilmedi. Özel jetler hakkında hala Bernard Arnault veya LVMH’den bir haber yok. Peki Bernard, saklanıyor muyuz?“Söylendi.

Özel uçağını sattığını itiraf etti

Görünüşe göre, Arno’nun gerçekten yaptığı buydu. Pazartesi günü LVMH tarafından yayınlanan bir podcast’te Arnault, LVMH’nin “Bir uçağı vardı ve onu sattılar.“İtiraf etti:”Sonuç olarak kimse nereye gittiğimi göremiyor çünkü özel jet kullanırken uçak kiralamayı tercih ediyorum.

Bernard Arn

Dünyanın en zengin ikinci adamı, LVMH yönetim kurulu üyesi ve Louis Vuitton iletişim direktörünün ikinci çocuğu Antoine Arnault, podcast sırasında şirketin uçaklarının nerede olduğunu bilmek rakiplerine bir avantaj sağlayabilir. Fransız haber kanalı 5 à Vous’a geçen hafta söylediği gibi:Bu uçak bir çalışma aracıdır.Bloomberg Young Arnault tarafından çevrildiği gibi Şirketin uçakları yaz sezonunda sattığını da sözlerine ekledi.

Elbette bu konu sadece Arnault ile ilgili değil. Bu önemli Twitter hesapları arasında Fransa’dan yeni gelen milyonerlerin özel jetleri de var. Sadece Eylül ayında 48 saat süren uçuşlarla atmosfere 203 ton karbondioksit salındığını kaydetti. Hesap, Fransız işadamı ve Kering François-Henri Pinault’un CEO’sunun 18 Eylül’de Venedik’ten Paris’e uçtuğunu ve ardından aynı gün Venedik’e döndüğünü belirtiyor.Belki de telefonun şarj cihazını otelde unuttu?yazdı.

Elon Musk da hedef

dünyanın en zengin insanı elon muskAyrıca özel jetini geniş çapta kullanma tutkusu var. Bu yılın başlarında, transponder sinyalleri 70 milyon dolarlık Gulfstream özel jetinin San Jose’den San Francisco’ya sadece dokuz dakikada uçtuğu gösterildiğinde Tesla ve SpaceX’in CEO’ları büyük bir tepki aldı.

Musk’ın uçağını takip eden hesaplardan biri olan ElonJet’i satın almaya çalıştığı da biliniyor. Musk kendi Twitter hesabını yönetiyor Jack SweeneyHesabın kapatılmasını talep etti ve bunu bir “güvenlik riski” olarak nitelendirdi. Protokol tarafından görülen Twitter DM’lerine göre hesabı 5.000 dolara satın almayı bile teklif etti. Sweeney, Musk’tan bu miktara 0 eklemesini istedi ve reddedildi. Hesap hala var.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın