Pazartesi günü geliyor: iOS 16.1’in yeni özellikleri neler olacak? – Bilgisayar Tamir Servisi

Pazartesi günü geliyor: iOS 16.1’in yeni özellikleri neler olacak?

Apple’ın iPhone işletim sisteminin yeni güncellemesi olan iOS 16.1, Pazartesi günü indirilebilecek. Bu yeni iOS 16 güncellemesi, iPhone 8 ve sonraki modellere sahip iPhone kullanıcıları için yayınlandı ve şu anda mevcut olmayan bazı özellikleri getiriyor.

Peki iOS 16.1 kullanıcılara neler getirecek?

Apple Fitness +’a Apple Watch olmadan erişin

iOS 16.1 yüklü iPhone kullanıcıları, Apple Watch’ları olmasa bile Apple Fitness+’a abone olabilecek ve erişebilecekler. Fitness+, aylık 9,99 ABD Doları veya yıllık 79,99 ABD Doları karşılığında rehberli egzersizler ve meditasyonlar içeren bir abonelik hizmetidir.

Ancak, Apple Watch’ınız olmadan Fitness+ üzerinde çalışıyorsanız, yakılan kalori veya kalp atış hızı gibi ölçümleri gerçek zamanlı olarak göremezsiniz.

temiz enerji şarjı

iOS 16.1 güncellemesi ayrıca “Clean Energy Charge” adlı bir yeniliği de içerecek. Apple, bunun, daha temiz güç kaynakları kullanıma sunulduğunda kullanıcıların şarjı optimize etmesine izin vererek iPhone’unuzun karbon ayak izini azaltmaya yardımcı olacağını söylüyor.

Temiz Güçte Şarj, Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı ve Şarj Etme bölümünde seçebileceğiniz bir seçenek olacaktır. Apple, temiz enerji şarj seçeneği altında, “iPhone, bölgenizde düşük karbonlu elektrik bulunduğundan, seçici şarj yoluyla karbon ayak izinizi azaltmaya çalışacaktır. iPhone, günlük şarj rutininizden öğrenir, böylece sizden önce tam şarja ulaşabilir. onu kullan.”

iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı

iOS 16.1, standart bir paylaşılan iCloud albümü yerine paylaşılan bir iCloud Fotoğraf Kitaplığı oluşturmanıza olanak tanır. Bu, fotoğraf ve video ekleyebileceğiniz, silebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz veya favorilerinize ekleyebileceğiniz bir kitaplığa toplam altı kişiyi davet etmenize olanak tanır.

Kamera uygulaması, kullanıcıların paylaşılan kitaplığa otomatik olarak fotoğraf göndermeyi seçmelerine olanak tanıyan yeni bir geçiş sunacak. Bu nedenle, tatildeyseniz ve bir grup arkadaşınızla sahilde çok fazla fotoğraf çekiyorsanız, bu seçenek açıldığında herkes paylaşılan albümdeki fotoğraflara erişebilecek.

Üçüncü taraf uygulamalar için canlı etkinlikler

iOS 16.1’e güncelleme yaptığınızda, kilit ekranı spor, Uber gibi binicilik uygulamaları veya yemek siparişi ile ilgili güncellemeleri gösteren canlı etkinlikleri içerir. Bu sayede akşam yemeğinizin evinize ulaşmasının ne kadar süreceğini görebilir ve ne kadar süreceği ile ilgili bilgileri görebilirsiniz. Veya aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, beyzbol skoru, rolleri ve sayısı oyun güncellemeleriyle hemen kullanılabilir olacaktır.

Elbette bu yenilik her zaman açık ekranlara sahip olan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te daha kullanışlı olacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın