PlayStation 5 kırıldı mı? Görünüşe göre evet; ama yapılabilecekler oldukça sınırlı – Bilgisayar Tamir Servisi

PlayStation 5 kırıldı mı? Görünüşe göre evet; ama yapılabilecekler oldukça sınırlı

Sınırlı bir jailbreak yayınlandı ancak PlayStation 5’te çalışıyor. Oyuncuların imzasız veya resmi olmayan yazılımları yüklemelerine potansiyel olarak izin verebilir. Bu haber, daha önce Bloodborne’u PS4’te 60 fps’de çalıştıran resmi olmayan bir yama sürümüyle adını duyuran bir mod yapımcısından geliyor. Lance MacDonald Twitter tarafından gönderildi.

Jailbreak’in kendisine hata ayıklama menüsüne erişim sağladığını gösteren MacDonald, bunun bir dosya olduğunu söyledi. Ayrıca bir PS4 PKG dosyasının (yani oyunun yedek bir kopyası) yüklenmesine izin verdiğini belirtir. Bunu, şimdi silinmiş olan PT demosunu yükleyerek kanıtlıyor.

Bu noktada jailbreak yapmanın çok sınırlı olduğu iddia ediliyor: Yalnızca Ekim 2021’de piyasaya sürülen ve Aralık 2021’de 4.50 sürümü ile değiştirilen bellenim sürümü 4.03’e sahip PS5 konsollarında çalıştığı söyleniyor.

MacDonald’a göre, 4.03’ten daha eski bellenim sürümlerine sahip PS5 konsollarını jailbreak yapmak da mümkün olabilir. Ancak, daha yeni bellenim sürümleri şu anda listelenmemektedir.

Bu arada, oynatıcının 4.03 bellenimli bir konsolu olsa bile, jailbreak Yaklaşık %30 ihtimal ile çalışacağı bildiriliyor.. Bu yüzden çalışması için birkaç deneme yapılması gerektiği söyleniyor.

Bir oyuncu bunu yapabilse bile bu noktada yapabilecekleri çok sınırlı olacaktır. Jailbreak’in okuma/yazma erişimi verdiği, ancak erişim gerçekleştirmediği söylenir. Bu, McDonald’s’ın PT teaser’ını PS5’ine yükleyebildiği iddia edilirken, gerçekte henüz oynayamayacağı anlamına geliyor.

İddia edilen yöntemin sınırlamaları ve bir yıllık bir ürün yazılımı sürümü üzerinde çalıştığı gerçeği nedeniyle, şu anda yalnızca nasıl çalıştığını ve bunu bir başlangıç ​​noktası olarak kullanıp kullanamayacaklarını merak eden diğer bilgisayar korsanları için yararlıdır. Ancak Sony, PS5 güvenliğini atlama girişimlerinde çok az ilerleme görmekten endişe duyabilir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın