Resmi açıklama geldi: Ford, Fiesta üretimini durduruyor – Bilgisayar Tamir Servisi

Resmi açıklama geldi: Ford, Fiesta üretimini durduruyor

Gerçekten bir dönem kapandı: Ford, ikonik Fiesta’nın üretiminin yaklaşık yarım yüzyıl sonra, Haziran 2023’te sona ereceğini doğruladı. Bu süre zarfında, Fiesta birçok ülkede bir simge haline geldi ve düzenli olarak Ford’un en çok satan modelleri listesinin başında yer aldı.

Bununla birlikte, yeni Opel Corsa gibi modeller yakın zamanda Fiesta’yı geride bıraktı ve Ford’un pikapı Puma gibi crossover’lar tarafından sürüldüğünde ilk ondan tamamen düştü.

Ve Fiesta, Ford’un üretimini durdurduğu tek model değil. Şirketten yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı:Ford Avrupa’da 2030 yılına kadar binek araçlarımızın tamamen elektrikli olmasını ve 2035 yılına kadar tüm Ford grubu araçlarımızın elektrikli olmasını istiyoruz. Elektrikli bir geleceğe geçişe hazırlanırken, Nisan 2023’te -MAX ve Galaxy’nin üretimini ve Haziran 2023’ün sonunda Fiesta’nın üretimini durduracağız.

Kısacası, yolun sonunda Fiesta’ya S-Max ve Galaxy MPV’ler katılacak gibi görünüyor.

Peki BilgisayarTamirServisi.com.tr ne bekleyebiliriz? Ford’un açıklamasında şuna da dikkat çekiliyor:2024 yılına kadar Avrupa’da üç yeni elektrikli binek otomobil ve dört yeni elektrikli ticari araç tanıtacağız. 2026 yılına kadar bölgede 600.000’den fazla elektrikli araç satmayı planlıyoruz ve Köln Elektrik Merkezi’ndeki elektrikli binek otomobil üretimi altı yıllık bir zaman diliminde 1,2 milyon araca ulaşacak.

Ford’un YouTube’da yayınladığı Fiesta veda videosunda şu cümleler dikkat çekiyor:1976’dan beri Ford Fiesta, büyük ve küçük sayısız an ve önceliğe sahiptir. Dokuz nesil ikonik küçük arabadan sonra, şimdi ona veda etme zamanı. Bayram şu ana kadar Ford’un hikayesinde çok önemli bir rol oynadı. Bir bölüm biter, sonraki bölüm başlar.

İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz…

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın