Samsung dokunmatik ekran testi nasıl yapılır? 2 pratik yöntem – Bilgisayar Tamir Servisi

Samsung dokunmatik ekran testi nasıl yapılır? 2 pratik yöntem

Samsung dokunmatik ekranlı akıllı telefonlar, temel Nokia telefonlarından sonra popüler hale geldi ve bugün pazarın güçlü oyuncuları. Akıllı telefon teknolojisinin yanı sıra kullanıcıların en çok korktuğu sorunlar ekran hasarı ve dokunmatik ekran algılama sorunudur. Çünkü gün içerisinde cep telefonunuz yüksekten düşebilir, koruyucu camı kırılabilir veya bazen dokunma sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durumlarda, telefon ekranını test etmek önemlidir.

SAMSUNG TELEFONDA EKRAN TESTİ NASIL YAPILIR?

Samsung, “Çoğu zaman, akıllı telefonumuzun koruyucu camı veya ekran koruyucusu kırıldığında veya hasar gördüğünde bile telefona dokunmanın normal şekilde çalıştığını görüyoruz. Bunun nedeni, ekran koruyucunun tüm darbeyi emmesidir” diyor.

Alacağınız Samsung telefonunuzun veya ikinci el telefonunuzun ekran ve dokunmatik özelliğini kontrol etmek istiyorsanız aşağıdaki pratik yolları deneyebilirsiniz.

1. Yöntem Kodu girerek dokunma testi yapın: * # 0 * #

Bu yöntem oldukça pratiktir ve uzun yıllardır kullanılmaktadır. * # 0 * # test kodunu kullanarak telefon ekranınızı kontrol edebilirsiniz. İşte bu yöntemin adımları:

Adım 1: Akıllı telefonunuzda bir telefon numarası arıyormuş gibi *#0*# yazın.
Adım 2: Test modu görünecektir. Test modu otomatik olarak açılacaktır.
Adım 3: Dokunma seçeneğini seçin.
Adım 4: Desene göre ekranda çizim yapın. Boş kutular yeşile döner. Tüm kutular yeşile dönerse, telefonun dokunmatik ekranı normal çalışıyordur.

2. Samsung üyeleriyle ekran testi

Samsung telefonunuzda zaten yüklü olan Samsung Üyeleri uygulamasıyla, yalnızca dokunmatik ekranı değil, telefonunuzdaki tüm bileşenleri test edebilirsiniz.

Samsung dokunmatik ekran testi

Aşama 1: Öyleyse, Samsung Üyelerini açın.
Adım 2: Aşağıdaki listelerden “Destek” i seçin
Aşama 3: Testleri görüntüleyin.
Dördüncü adım: “Tümünü Test Et” seçeneğine tıklayın.

Beşinci adım: Açılan ekranda dokunmatik ekran dahil telefonda şüphelendiğiniz tüm bileşenleri test edebilirsiniz. Dokunmatik ekran testi, yukarıdaki teste benzer olacaktır. Parmağınızı kaydırarak ekrandaki tüm kareleri çizmeniz istenir. Tüm kutular boyanırsa ekran normaldir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın