Samsung sevkiyat hesaplarını düşürüyor… – CHIP Online – Bilgisayar Tamir Servisi

Samsung sevkiyat hesaplarını düşürüyor… – CHIP Online

Geçen hafta Samsung, 2022’nin üçüncü çeyreğine ilişkin gelirini açıkladı. Basın açıklamasında Güney Koreli şirket, yakın gelecekte zayıf bir akıllı telefon pazarına işaret etti ve durumun önümüzdeki yıl pek de iyileşmeyeceğini vurguladı. Bu nedenle şirket, geleceğe yönelik satış hedeflerini düşürdü..

Güney Kore’den gelen yeni bir rapora göre, Samsung Gruplar 2023 yılına kadar 270 milyon akıllı telefon göndermeyi hedefliyor. Bu, şirketin her zamanki hedefi olan 300 milyon gönderi (küresel akıllı telefon gönderilerinin yaklaşık %25’i) altındadır. Şirket nakliye numaraları 2017 yılında 320 milyon ile zirve yaptı..

Şirketin bu yıl yaklaşık 260 milyon akıllı telefon göndermesi bekleniyor. Dolayısıyla şirket bir sonraki hedefine ulaşabilirse, 2022 rakamlarına göre bir iyileşme olacak. Yine bu haberde Samsung’un, yıllık sevkiyat hedeflerinde katlanabilir telefonların payını artırma kararı aldığı iddia ediliyor. Şirket, 60 milyondan fazla Galaxy S ve Galaxy Z serisi cihaz satmayı hedefliyor.

Piyasa koşullarının olumlu olması beklenmediğinden, Samsung’un 2023 için muhafazakar nakliye hedefleri belirlediği söyleniyor. Dünyadaki yüksek enflasyon oranları ve jeopolitik gerilimler bu düşük hedefleri önemli ölçüde etkiliyor. Ayrıca küresel ekonomi resesyonda, bu yüzden Samsung karlılığını artırmaya çalışıyor.

Yeni habere göre, Yeni nesil Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold serisi telefonlar, geliştirilmiş bir tasarıma, daha iyi dayanıklılığa ve daha az göze çarpan ekran kırışıklığına sahip olacak.. Ayrıca Samsung’un üst seviye Galaxy S serisi telefonların payını %50’den fazla artırdığı söyleniyor. Galaxy A ve Galaxy M cihazları yaklaşık 210 milyonluk satışa katkı sağlayacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın