San Diego, Enerji Üretmek İçin “Su Pilleri” Projesini Duyurdu – Bilgisayar Tamir Servisi

San Diego, Enerji Üretmek İçin “Su Pilleri” Projesini Duyurdu

NPR’ye göre, ABD San Diego Sue IdarcySan Vicente Rezervuarını kullanarak güneş enerjisini su pillerinde depolamayı ve böylece şehrin yenilenebilir enerji potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı planlıyor.

Kaliforniya şehirleri, yenilenebilir enerji sağlamak için ideal olan güneşli günlere sahiptir. Önerilen proje 4 megavat güç kutusu Gün batımından sonra saklamak niyetindeyken. 135.000 ev için enerji Sağlanabilecek bilgileri içerir. Bunu mümkün kılmak için, San Diego Su Kurumu, mevcut San Vicente Rezervuarının hemen üzerine daha küçük bir havai rezervuar inşa etmeyi ve bunu bir yeraltı enerji santrali şeklinde bir tünel sistemine bağlamayı planlıyor.

proje, San Diego County Su İdaresiSite açıklıyor: Elektriğin ucuz olduğu ve rüzgar ve güneş tesislerinden elde edilen yenilenebilir enerjinin talebi aştığı yoğun olmayan dönemlerde, türbinler suyu üst rezervuara pompalayacak ve orada depolanan potansiyel enerji için bir pil görevi görecek.”

Proje detaylarına göre bölgede enerji kullanımının yüksek olduğu zamanlarda sistem, suda depolanan enerjiyi üst tanka boşaltarak türbinler vasıtasıyla aşağı doğru akmasını sağlayacak. Sistem kapalı devre olacak yani yerel şebeke aktifken burada su tüketilmeyecektir.

NPR’ye göre, bunun gibi sistemlere hidro-depolama pompalaması denir ve bu ilke, ülke genelindeki tesislerde halihazırda uygulanmaktadır. birçok 1970’lerde ve 1980’lerde nükleer enerjiyi depolamak Bina. Yeni projenin onaylanması, planlanması ve inşa edilmesi 10 yılı bulacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın