Skyrora’nın Skylark L fırlatma denemesi büyük bir sürprizle sonuçlandı… – Bilgisayar Tamir Servisi

Skyrora’nın Skylark L fırlatma denemesi büyük bir sürprizle sonuçlandı…

İskoçya’nın ilk uzay projesi, Skyrora’nın ilk Skylark L roketi fırlatma girişimi, beklenmedik bir şekilde Norveç Denizi’ne çarptığında başarısız oldu.

Skylark L, yörünge altı bir uzay aracı olarak tanımlanabilir. Dikey olarak fırlatılmak üzere tasarlanan, ses hızının dört katından fazla hıza ulaşacağı ve 125 kilometre yüksekliğe ulaşması bekleniyor. Ancak Dünya’nın yörüngesinden çıkamaz. Gerçek yörüngeye ulaşabilen daha büyük bir uçak tasarlamak için bu ay İzlanda, Langanese’deki bir mobil fırlatma rampasından uçun. Skylark XL’nin genişletilmesi için bir sıçrama tahtası olarak planlandı.

Ne yazık ki, daha küçük Skylark L’nin ilk lansmanı planlandığı gibi gitmedi. Sciro geçen Perşembe günü yaptığı açıklamada şunları söyledi:Araç fırlatma rampasından ayrıldı ve fırlatma sahasından yaklaşık 500 metre uzakta Norveç Denizi’ne inerken bir anormallik yaşadı. Hiçbir insan veya vahşi yaşam zarar görmedi ve zanaat kurtarma süreci hala devam ediyor. Kurtarmayı iyileştirmek için çoklu izleme sistemleri, tekneler ve uçaklar kullanıldı‘ Söylendi.

Aşağıdaki videoda Skylark L’yi bu önemli lansman öncesinde fırlatma rampasında izleyebilirsiniz.

Merkezi Edinburgh, İskoçya’da bulunan Skyrora, mütevazı yükleri düşük Dünya yörüngesine taşıyacak ticari bir roket hizmeti başlatmayı umuyor. Skylark XL, uzay aracını güneşle eşzamanlı veya kutupsal yörüngelerde taşıyacak hafif sınıf üç aşamalı bir fırlatma aracı olacak.

Skylark L fırlatma girişimindeki teknolojinin yaklaşık yüzde 70’inin Skylark XL füze sistemlerinde kullanılacağı söyleniyor. Elbette bu sistemler sorunsuz olmalıdır.

Skyrora, ilk yörüngesel fırlatmasını 2023’te gerçekleştirmeyi hedefliyor. Kurucu ve CEO VOlodemir Levi deSkylark L füzesinin zorlu hava koşullarıyla karşılaştığını ve enstrümantasyonunun düşük sıcaklıklarda test edilmediğini söyledi. Bilim adamları ve mühendisler bu anomaliyi araştırıyorlar.

2019’da Skyrora, 27 km’nin hemen altına ulaşan bir Skylark Micro füzesi fırlattı…

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın