SpaceX’ten uçakta 350Mbps’lik hız vaadi… – Bilgisayar Tamir Servisi

SpaceX’ten uçakta 350Mbps’lik hız vaadi…

SpaceX, havacılık için Starlink uydu internet hizmetinin resmi ayrıntılarını açıkladı ve Uçak başına 350 Mbps’ye kadar hız sağlamayı vaat ediyor. Delta’nın CEO’su Ed BastianBu yılın başlarında, havayolunun uçakları için Starlink internet teknolojisinin “keşif testleri” yaptığını doğruladı. Hawaii Havayolları Ayrıca 2023 yılında “select” uçakları ile Starlink internet hizmeti sunmaya başlayacağını duyurdu. Kısa bir süre sonra, Starlink eğlence araçlarının piyasaya sürülmesinden sonra, Federal İletişim Komisyonu şirkete araçlar için uydu İnternet hizmetleri sağlama yetkisi verdi.

Şirketin SSS sayfasına göre Starlink Havayolları Aero Terminalleri ile donatılmış uçaklar harika gökyüzü manzarasına sahip olduğu sürece hizmet dünya çapında geçerli olacaktır. Hizmet uyduları alçak Dünya yörüngesine hareket ederken, gemide her zaman bir veya daha fazla ek uydu bulunur. SpaceX, bunun, uçak ister karada ister su üzerinde olsun, taksilere binerken veya uçaktan inerken bile yolcuların sürekli internete erişebilecekleri anlamına geldiğini söylüyor.

Starlink HavayollarıSpaceX vaatlerini gerçekten yerine getirebilirse, uçak başına 100 Mbps’ye varan hızlar sunan diğer uydu seçeneklerinden çok daha hızlı olacak gibi görünüyor. Şirket, hizmetin yolcuların uçuş sırasında görüntülü arama yapma, çevrimiçi oyun oynama ve VPN kullanma gibi normalde yapmayacakları şeyleri yapmalarına izin vereceğini iddia ediyor.

SSS’ye dayanarak, SpaceX bir dizi özel jet modeline Starlink desteği eklemeye çalışıyor, ancak şirket gelecekte hizmeti daha fazla uçakta kullanıma sunmayı planlıyor. SpaceX’in Hawaiian Airlines ile halihazırda bir ortaklığı ve Delta ile potansiyel bir ortaklığı olduğu için, yakın gelecekte daha fazla havayolunun Starlink’i uçak içi WiFi olarak duyurduğunu görebiliriz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın