Spotify ne kadar internet yer? – Bilgisayar Tamir Servisi

Spotify ne kadar internet yer?

Bugün dünya çapında en popüler müzik dinleme uygulaması olan Spotify, yüz binlerce müzik, podcast ve radyo programı ile kullanıcılarına birçok kullanım seçeneği sunuyor. Sisteminin tasarımı sayesinde kişisel zevklerinize göre planlama yapabileceğiniz Spotify’da özgürce müzik dinleyebilirsiniz. Özel çalma listeleri oluşturmanıza, istediğiniz müziği bir arada tutmanıza ve istediğiniz zaman dinlemenize olanak tanıyan çeşitli uygulama içi satın alma seçenekleri de vardır. Uygulamadaki öne çıkan tekliflerden size en uygun olduğunu düşündüğünüz planı inceleyebilir ve kolay bir satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu planlar aylık ve yıllık ödeme seçenekleri sunar.

Spotify ne kadar internet alır?

Spotify uygulamasını yoğun olarak kullanan kişilerin aklındaki soru, uygulamayı kullanırken ne kadar veri kaybı olduğudur. Spotify’ın internet alanı miktarı ile ilgili sorunun cevabı da farklı kullanım alışkanlıklarına göre değişiklik gösteriyor. bu noktada Uygulamanın kullandığı internet, dinlediğiniz müziğin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Bu noktada bazı işlemler yaparak indirmenin kalitesini öğrenebilirsiniz. Bunun için;

  • Spotify ana ekranınızda oturum açın.

  • Ardından ana menünün sağ üst köşesindeki ayarlar simgesine tıklamanız gerekir.

  • Bu ekrandaki data save butonuna basarak uygulamada dinlediğiniz müziğin ses kalitesini düşürerek data kullanımını azaltabilirsiniz.

  • Bunun dışında ayarlar ekranında menünün alt kısmında bulunan ses kalitesi öğesinde Wi-fi ile oynarken ve mobil data ile oynarken seçeneklerde 5 farklı kalite seçeneği görebilirsiniz.

  • Bunlar arasında internet durumunuza göre veri kullanımını azaltmak için düşük kaliteli müzikler ayarlayabilirsiniz.

Spotify ne kadar veri kullanır?

Uygulamada data kullanımı yapılan ayarlara göre değişmektedir. Bu değişken ayarlara göre oluşturulan veri tüketim çizelgesi aşağıdaki gibidir;

  • Düşük kaliteli müzik dinlerken, veri kullanımı için 3 dakika süren bir şarkı için dakikada 0.18MB kullanacaksınız. Bu bağlamda veri tüketimi saatte 10.8MB.

  • Normal kalitede müzik dinlerken, 3 dakikalık bir şarkı için veri tüketimi dakikada 0,72 MB’dir. Saatlik veri tüketimi yaklaşık 45 MB’dir.

  • Yüksek kalitede dinliyorsanız, veri tüketimi 3 dakikalık şarkı için dakikada 1,2 MB ve saatte 72 MB civarındadır.

  • Yüksek kaliteli dinleme seçeneğini seçerseniz, 3 dakikalık bir şarkının her 1 dakikası için veri kullanımı 2,4 MB ve saatte yaklaşık 140 MB olur.

Spotify verilerini nasıl kaydedersiniz?

Spotify uygulamasında müzik dinlemek istediğinizde farklı şekillerde veri kaydetme imkanına sahipsiniz. Önce dinlemek istediğiniz şarkıyı bir kez indirebilir, ardından Spotify’da çevrimdışı olarak müzik dinleyebilirsiniz. Çevrimdışı moda geçmek için ana ekranın sağ üst köşesindeki ayarlar menüsüne girerek çevrim dışı moda geçebilirsiniz.

Verileri kaydetmenin başka bir yolu da Spotify müzik dinleme kalitesini otomatik olarak ayarlamaktır. Uygulama, internet durumunuza göre otomatik olarak veri kontrolü ve ses kalitesi ayarı sağlar. Bu seçenek, özellikle mobil veri kullanırken veri kaydetmenizi sağlar. Verileri kaydetmenin başka bir yolu da kullanım limitleri belirlemektir. Buna göre uygulamayı belirli bir veri limiti ile kullanabilirsiniz.

Ayarlar menüsünde ses kalitesi ayarlarını değiştirerek de veri kullanımını kontrol edebilirsiniz. Gereksiz dosyaları ve uygulama önbelleğini silerek uygulama veri kullanımını da azaltabilirsiniz.

Bu makaleler de ilginizi çekebilir:

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın