Spotify Podcast yükleme nasıl yapılır? – Bilgisayar Tamir Servisi

Spotify Podcast yükleme nasıl yapılır?

Birçok müziksever tarafından kullanılan ve günümüzde oldukça popüler hale gelen Spotify, kitlelerin favorisi olarak öne çıkıyor. Bu uygulamada her türden ve her dönemden şarkılara ulaşmak mümkün. Spotify, uygulama içindeki çeşitliliğe bağlı olarak kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Spotify’da sadece şarkılar yok. Bu uygulama aynı zamanda çeşitli konularda podcast’ler içerir. podcast’ler; Birçok farklı alanda yüklenen vaaz türlerini içerir. Podcast bölümüne film klibi, sahne eklenebildiği gibi çeşitli alanlarda oluşturulmuş efsanevi, sanatsal, psikolojik ve diğer içerikler de eklenebilmektedir. Bu bölümde podcast içeriği, podcast’i yükleyen yayıncının ne yapmak istediğine ve hangi konuya odaklanmak istediğine bağlı olarak değişebilir.

Spotify, sadece şarkı indirerek değil, podcast’leri de yükleyerek çok daha geniş bir kitleye yayılarak büyük beğeni topluyor. Peki Spotify’a yüklenen çok popüler ve sıklıkla dinlenen podcast’ler nasıl?

Spotify’a podcast nasıl yüklenir?

Spotify’da stream mantığının oluşmasıyla ortaya çıkan ve gelişen podcast’ler her geçen gün daha fazla kişi tarafından takip ediliyor. Podcast’ler, Spotify’ı diğer müzik dinleme uygulamalarından ayıran en önemli özelliktir. Bu içeriği dinlemek ve yakından takip etmek isteyen kullanıcılar Spotify’a yöneliyor.

Spotify’da podcast yüklemek için belirli adımları takip etmek gerekiyor. Bu adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Spotify içinde podcast yüklemek için önce “Podcast’ciler için Spotify” bölümüne giriş yapmalısınız. Bu adımda daha önce hesabı olmayan kişiler yeni üyelik oluşturarak bir sonraki adıma geçebilirler.

  • Üyeliğiniz ile giriş yaptıktan sonra Başlayın gibi bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak podcast yükleme işlemine devam etme olanağına sahipsiniz.

  • Kullanıcı Sözleşmesini okuduktan sonra kabul etmeniz ve Devam kısmına tıklayarak devam etmeniz gerekmektedir.

  • Ardından, görünen kutuya podcast’inizin RSS bağlantısını eklemelisiniz.

  • Son adımda ise podcast’iniz ve podcast yayınınız ile ilgili tüm detayları girerek işleminizi onaylayabilirsiniz.

Spotify’a kimler podcast yükleyebilir?

Spotify’da herkes podcast oluşturma fırsatına sahiptir. Podcast yayını yapabilmek için öncelikle bir Spotify aboneliği oluşturmanız gerekir. İnsanların podcast mantığı oluşturmak için seçebilecekleri birçok farklı konu var. Sanattan mitolojiye, podcast’ler yayıncının tercih ettiği herhangi bir konuyu içerebilir.

Bazı yayıncıların tek bir türe bağlı kalmak yerine her podcast’te farklı bir konuyu ele aldığı da görülebilmektedir. Stand up’dan psikolojiye kadar birçok podcast türü Spotify’da yayınlanıyor. Bu yayınların takipçileri gelen güncellemeler ile birlikte bildirimleri de görerek yeni yayınları görme şansı yakalar.

Günümüzde çokça kullanılan bu içerik üretim biçiminin daha uzun yıllar kullanılacağı ve genişleyerek daha kapsamlı hale geleceği de söyleniyor. Halihazırda oldukça popüler olan ve az takipçisi olan podcast’leri gelecekte daha fazla kişinin kullanması bekleniyor.

Podcast nedir?

ses notasyonu; Yayıncıların dilediklerini konuşabildikleri ve farklı şeyler paylaşma fırsatı buldukları yayınlara gönderi denir. Dinleyici ile birebir temasın olduğu canlı yayın gibi olmasa da podcast aslında karşınızdaki kişiyle konuşuyormuşsunuz gibi mantıkla oluşturulmuş bir yayın olarak ilerliyor. Podcast’ler hafızayı iletmek, mizah göstermek ve bilgi iletmek gibi çeşitli amaçlar için filme alınabilir.

Podcast’ler, insanların kendi kendilerine konuşuyormuş gibi görünseler bile izleyicileriyle konuştuğu yayınlar olarak bilinir. Bu yayınları takip eden ve belirli yayıncıları takip ederek yayınlanan her yeni podcast’i dinleyen kullanıcılar da bulunmaktadır.

Podcast’ler Spotify’ın eğlenceli yanı olarak görülüyor. Milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan Spotify, podcast’lere daha fazla ilgi gösterecek gibi görünüyor.

Bu makaleler de ilginizi çekebilir:

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın