Spotify Sadece Sen Ne Demek? – Bilgisayar Tamir Servisi

Spotify Sadece Sen Ne Demek?

spotify sadece ne anlama geliyor? Soru, platformu kullanan kişiler için genellikle bir merak kaynağıdır. Müzik dinlemeyi seven herkesin aklına gelen ilk uygulamalar arasında yer alan Spotify, Türkiye dahil tüm dünyada aktif olarak kullanılan bir müzik dinleme uygulamasıdır. Tüm dünyaya yayılmış geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Spotify uygulaması, onu kullanan herkese her zaman ve her yerde müzik dinleme fırsatı veriyor.

Spotify, İsveç merkezli bir müzik platformudur. Şirketin 2006 yılından beri çalışmakta olan uygulamasının kullanımı oldukça kolaydır. Kullanıcılar, müzik tarzlarına uygun içeriklerdeki müziğe kolayca erişebilirler. Şarkıların eski ya da yeni olmasına bakılmaksızın birçok şarkıyı bünyesinde barındıran Spotify, podcasting ile de çalışıyor. Birkaç konu için ayrı bölümlerde paylaşılan podcast’ler birçok kullanıcının tercih ettiği bir özelliktir.

Çevrimdışı mod, gizli mod, yüksek ses kalitesi, ortak çalma listesi oluşturma, kullanıcının zevkine uygun çalma listeleri önerme, çalma listeleri ve klasörler oluşturma gibi birçok özelliğe sahiptir. iOS, Android ve Mac cihazlar tarafından desteklenen Spotify indirilir ve kurulur. Kullanıcılar hesap oluşturduktan sonra istedikleri tüm müzikleri dinlerler.

Sadece spotify ne anlama geliyor?

Spotify’ın yıl sonunda kullanıcılar için oluşturduğu “Only You” listesi, kullanıcıların yıl boyunca dinlediği müziklerin bir listesi olarak sunuluyor. Bu çalma listesi sayesinde kullanıcılar yıl boyunca dinledikleri müzikleri görebilirler.

Spotify müzik platformunun yeni bir özelliği olan Only You ile kullanıcılar kendilerine özel yeni çalma listeleri görüyor. Şirket tarafından otomatik olarak oluşturulan bu liste sayesinde kullanıcılar daha önce dinlediklerini unuttukları şarkıların çoğunu dinleme imkanına sahip oluyorlar. Kullanıcılar ayrıca Paylaş’ı tıklayarak bu özelliği sevdikleriyle veya başka bir uygulamada paylaşabilirler.

aynı zamanda Spotify karışımı Bu özellikle birlikte özelliği de başlattı. Öte yandan Blend özelliği, kullanıcıların müzik zevklerine göre yeni bir çalma listesi oluşturmasına olanak tanır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, örneğin bir arkadaşıyla paylaşılan bir çalma listesi oluşturabilir.

Spotify Ücretli mi?

Spotify uygulamasını kullanmak isteyen birçok kullanıcının kafasında soru işareti oluşturan bir konu ise müzik uygulamasının ücretli olup olmadığı. Spotify platformu hem ücretli hem de kullanımı ücretsizdir. Platformun en büyük avantajlarından biri olan ücretsiz kullanım, bazı kısıtlamalarla kullanıcılara sunuluyor. Bu sınırlar, belirli bir şarkıyı atlama veya müzikler arasında reklam dinleme hakkı gibi sınırlardır. Kullanıcılar ücretli plana geçerek bu limitlerden kurtulma şansına sahiptir. Reklamsız ve çevrimdışı müzik dinleme imkanı sunan ücretli plan, 4 farklı kategoride sunuluyor.

Öğrenci planı: Bu plan, üniversite öğrencilerinin yararlanabileceği birçok özelliği olan bir plandır. Bu plana sahip olmak isteyen bir kullanıcı, beklenen koşulları yerine getirerek daha düşük bir aylık ücret ödeyerek kullanmaya başlar.

Bireysel plan: Bu abonelik biçimi, kullanıcılara uygulamadaki bazı temel premium özellikler sağlar. Aylık ücreti diğer öğrenci olmayan planlara göre daha uygun olan plan, reklamsız dinleme ve çevrimdışı dinleme gibi özelliklere sahip.

İkili planı: İki ayrı hesaptan Premium üyelik satın almak yerine aileler veya arkadaş grupları için uygun olan plan tercih edilmektedir. Bu planı satın alan kullanıcılar, aynı hesapla farklı cihazlarda kullanılmasına izin verir. Bu plan, diğerleri gibi, size Premium olmanın tüm avantajlarından yararlanma fırsatı sunar.

aile planı: Duo planı gibi, aile ve arkadaş grupları için çok uygundur. Duo planından farkı, iki yerine 6 hesabı desteklemesidir.

Bu makaleler de ilginizi çekebilir:

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın