Telegram dijital kimlikleri satışa sunmayı planlıyor… – Bilgisayar Tamir Servisi

Telegram dijital kimlikleri satışa sunmayı planlıyor…

Dijital kimliğinizin değeri nedir? anlık mesajlaşma uygulaması kablo Bu sayede kriptografide bu değeri öğrenmek yakında mümkün olabilir. Telegram, başkalarının da adınızın değerli olduğunu düşünüp düşünmediğini görmek için kullanıcıların dijital kimliklerini halka açık bir pazarda sunmalarına izin vermeyi planlıyor.

Telegram, şirketin orijinal olarak Telegram tarafından geliştirildiğini ve işletildiğini belirttiği resmi bir ileti dizisinde yayınladı. TON (The Open Network), blok zincirindeki kullanıcı adları için bir açık artırma platformu başlatmaya neredeyse hazır olduğunu duyurdu.. İşlemler, blok zincirinin orijinal kripto para birimidir. Toncoinkullanacağız .

Telegram’ın Kurucusu Pavel DurovAğustos ayında, açık artırma cüzdanlarından ve eski blok zincirlerdeki alan adlarından ne kadar kripto para yapıldığını gördükten sonra böyle bir açık artırma platformuyla ilgilendiğini söyledi.

Durov, “TON bu sonuçlara ulaşabilirse, @reserved kullanıcı adlarımızı, grup ve kanal bağlantılarımızı açık artırmaya çıkarırsak Telegram’ın 700 milyon kullanıcıyla ne kadar başarılı olacağını hayal edin.Bu kullanıcı adlarının sahipliğinin NFT’ye benzer şekilde blok zincirinde güvence altına alınacağını da sözlerine ekledi ve çıkartmalar, kanallar ve hatta emojiler gibi diğer Telegram öğelerinin açık artırmayla satılabileceğini söyledi.

Kullanıcıların t.me adreslerine (yani kullanıcı adlarına) ek olarak, kurucu ayrıca “Banka, kulüp, oyun ve hediye dahil olmak üzere dört karakterli kullanıcı adlarının tümü(“banka, kulüp, oyun, hediye” kelimesinin İngilizce karşılığı) müzayede ile satılabileceğini belirtti.

Telegram aslında ilk değil

İlk bakışta bu size garip geliyorsa ve neden böyle bir ihtiyaç olduğunu merak ediyorsanız, diyelim ki dijital kullanıcı adları satmak yeni bir şey değil. The Block’un belirttiği gibi, Ethereum blok zincirindeki kullanıcı adlarıUzun bir süre Ethereum isim servisi tarafından satıldı. Kullanıcıların çevrimiçi oyun için dijital kimlikleri için NFT satma niyetlerini açıklayan birçok başka projeyi kolayca bulabilirsiniz.

Telegram, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kayıt dışı menkul kıymetler sattığı için soruşturulduktan sonra Telegram Açık Ağ ve Gram kripto para birimi üzerindeki çabalarını bırakmak zorunda kalmasına rağmen, daha önce kripto para birimleri ile denemeler yaptı. Bir federal yargıç Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu lehinde karar verdikten sonra Telegram, Gram’dan ayrıldığını ve blok zincirinde geliştirmeyi devre dışı bıraktığını söyledi. Geliştiriciler 2021’de blok zincirinin kontrolünü ele alıyor TON Vakfı’na devretti.

BusinessofApps raporları gibi, Telegram’ın aylık 500 milyon aktif kullanıcısı var Anonim mesajlara izin veren uçtan uca şifreleme sayesinde İran gibi ülkelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Anonimlik, Telegram’ı tercih etmenin ana nedenlerinden biridir. Korea Herald’ın belirttiği gibi, Güney Koreli Cocoa şirketi ve uygulaması kakao konuşmasıUygulama, sonrasında küçük bir popülerlik artışı kazandı.

Ancak bu anonimlik taahhüdü, hükümetlerle bazı sürtüşmelere de neden oldu. Geçen hafta, Almanya yasa dışı içeriği bildirmek için sistemler kurmayı başaramadı. Telegram’a 5 milyon dolar ceza. Anonim doğası nedeniyle, Telegram çoğu zaman birçok radikal çevrimiçi grup ve siyasi muhalif tarafından kullanılmaktadır.

Signal dahil olmak üzere gizliliğe odaklanan başka uygulamalar da var. Durov ve Telegram, WhatsApp gibi diğer mesajlaşma uygulamalarını veri girdabıyla bariz bağlantıları nedeniyle eleştirirken, Signal’in yeni başkanı Meta Meredith WhitakerTelegram, bulut yedeklemelerini kullandığı için eleştiriliyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın