Tesla, otonom araç iddiaları ile soruşturmayla karşı karşıya… – Bilgisayar Tamir Servisi

Tesla, otonom araç iddiaları ile soruşturmayla karşı karşıya…

Reuters, “davaya yakın üç kişiden” alıntı yaparak Tesla’nın ABD Adalet Bakanlığı tarafından “otopilot” yetenekleriyle ilgili olaylarla ilgili başlatılan bir ceza soruşturmasıyla karşı karşıya olduğunu bildirdi. Kaynaklar, soruşturmanın geçen yıl Tesla’nın otomatik pilot sisteminin aktif kullanımı da dahil olmak üzere bazıları ölümle sonuçlanan bir düzineden fazla kazadan sonra başladığını söyledi.

Tesla ve özellikle CEO Elon Musk, otopilot yetenekleri konusundaki iddialarında her zaman cesur olmuştur. Şirketin “tam otonom sürüş” veya FSD olarak adlandırdığı, ancak kendi kabulüyle bu açıklamaya uymayan beta sürümü, Ekim 2020’de piyasaya sürüldü ve şu anda Tesla sahiplerinin daha geniş dünyasının genel nüfusu için mevcut. son sayılara. 100.000’den fazla üyesi vardır.

Otomobil üreticisi, kullanıcıları “otomatik pilot”, “gelişmiş otopilot” ve “tam otonom sürüş” konusunda, ellerini her zaman direksiyon simidinde tutmaları, tetikte kalmaları ve araçlarının kontrolünü elinde tutmaları konusunda uyarıyor. Ancak Ocak ayı kazanç duyurusu sırasında Musk, sistemlerinin “insandan daha güvenli” olabileceğini kaydetti. FSD’nin ortalama bir sürücüden çok daha yüksek bir güvenlik seviyesinde çalışacağını kaydeden Musk, bu iddiasını daha sonra birkaç kez tekrarladı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın