Tether (USDT), Brezilya’da 24.000 ATM’de Kullanılabilecek – Bilgisayar Tamir Servisi

Tether (USDT), Brezilya’da 24.000 ATM’de Kullanılabilecek

Kripto para birimlerinden en çok öne çıkan sorunlardan biri, bankacılık sistemlerine erişimi olmayan alanlarda bankacılık hizmeti olarak hareket etmeleridir. Dünyanın birçok yerinde yetersiz kalan bankacılık hizmetleri kripto para birimleri ile sağlanabilmektedir. Hacimce en büyük stablecoin olan Tether, yeni hissesi ile de bu noktaya işaret ediyor. Tether, 3 Kasım’dan sonra TetherUSD’nin (USDT) Brezilya’da 24.000’den fazla ATM’de kullanılabileceğini duyurdu.

Stablecoin’ler bugün düzenleyicilerin odak noktasıdır. Kara para aklama ve ambargo kırıcı olarak kötü yanları olarak görülen stabilcoinler, bankaların yetersiz olduğu birçok alanda büyük bir boşluğu dolduruyor. Ayrıca uluslararası ödemelerde önemli bir rol oynamaya başlayan stablecoin’ler de teknoloji açısından da gün geçtikçe gelişiyor.

Son olarak, Twitter’daki bir gönderide Tether, stabilcoin USDT’sinin Brezilya’da 24.000’den fazla ATM’de kullanılabileceğini duyurdu. İşlemlerin başlama tarihi için de 3 Kasım gösterildi.

Brezilya’da bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan 34 milyon yetişkin vatandaşın bulunduğunu kaydeden Tether, SmartPay ile iş birliği yaparak bu açığı mümkün olduğunca doldurmaya çalışacak.

Bu haber Chip Online ve BTCHaber işbirliği ile hazırlanmıştır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın