TikTok, yaş sınırlarını yükseltiyor… – CHIP Online – Bilgisayar Tamir Servisi

TikTok, yaş sınırlarını yükseltiyor… – CHIP Online

tik tokCanlı yayınları çocuklarla sınırlandırmak ve yayıncıların yalnızca yetişkinlere ulaşmasına izin vermek için canlı yayın politikalarını günceller.

Bir blog gönderisinde TikTok, canlı yayın kurallarında bir dizi değişikliği duyurdu. Şu anda, en az 1.000 takipçisi olan 16 yaşından büyük herkes TikTok’ta canlı yayın başlatabilir ve 18 yaşından büyük herkes ipucu gönderip alabilir. Bu “ipuçları”, içerik oluşturucuların platformda para kazanmanın en önemli yollarından biri olarak öne çıkıyor.

ama 23 Kasım’dan itibaren 18 yaş ve üstü kullanıcılar canlı yayın yapabilecek.

TikTok, blog yazısında “Kullanıcılarımızı ve içerik geliştiricilerimizi korumak ve onların refahını desteklemek için uyguladığımız prosedürleri geliştirmek için sürekli çalışıyoruz.“o diyor.

Yaş sınırını yükseltmenin yanı sıra, canlı yayıncılar yakında yalnızca yetişkin bir izleyici kitlesi için daha uygun olan yayınlarda yetişkinleri hedefleyebilecek.

TikTok Live, içerik oluşturucuların gelirlerinin giderek daha önemli bir parçası haline geliyor. Geçen ay dünyanın geri kalanı tarafından yayınlanan bir açıklamada, ByteDance, TikTok’un sahibiCanlı yayınlara ev sahipliği yapmak ve izleyicilere rehberlik etmek için içerik oluşturucuları eğiten etkili ajanslarla ortaklık kurduğunu belirtiyor. Dünyanın Geri Kalanına göre, sanal hediyelerden elde edilen gelir, geliştirici TikTok ve aracı kurum arasında bölünür.

Canlı akışın daha fazla popülerlik kazanmasıyla birlikte, insanlar bahşiş sisteminden nasıl yararlanacaklarını da keşfettiler. Canlı yayın aynı zamanda dolandırıcılık ve yanlış bilgilendirme için bir siteydi ve yayıncılar, Rusya ülkeyi işgal ettiğinde Ukrayna’dan gelen sahte görüntüleri istismar etti. Geçen hafta bir BBC araştırması, mülteci kamplarındaki Suriyeli ailelerin, ailelere yayınları kolaylaştırmak için ekipman sağlayan aracılar sayesinde, izleyicilere tavsiye için yalvaran canlı yayınları nasıl yayınladığını gösterdi. Ayrıca bu durumlarda şirket, içeriğe izin verilmediğini söylese de TikTok kâr etti. TikTok, BBC’ye sömürücü dilenciliğe karşı harekete geçeceğini söyledi.

İçerik geliştiriciler için yeni araçlar

TikTok, yeni güvenlik güncellemelerine ek olarak, platformda canlı yayına geçen içerik oluşturucular için yeni araçlar da duyurdu. İlk olarak, içerik oluşturucular artık farklı düzen seçeneklerini kullanarak en fazla beş konukla canlı yayın yapabilir. Ayrıca TikTok, canlı yayınlarda engellenen anahtar kelimeleri eklemek için yayın sahiplerine sunduğu anahtar kelime filtreleme özelliğini güncellediğini söylüyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın