Titanic yakınındaki gizemli sinyalin sırrı – Bilgisayar Tamir Servisi

Titanic yakınındaki gizemli sinyalin sırrı

Titanik’in enkazından gelen 26 yıllık inanılmaz bir sonar sinyalinin nedeni nihayet çözüldü. Titanik’in ilk dalgıcı 1998’de PH Narkotik tarafından algılanan sinyal Kuzey Atlantik Okyanusu’nda 2900 metre derinlikte Titanik’in enkazının yanında görüldü.. OceanGate’in Titanik 2022 seferi, başlangıçta ikinci bir gemi enkazı olduğundan şüphelenilen bu sinyal, Aslında yoğun ve canlı bir ekosistem olduğunu keşfedin.

OceanGate Uçuş Görev Uzmanı PH Narkotik E Oisin FanlamaGeçici olarak ilham aldı Nargolet Fanning Sırtı Bazalt adı verilen yeni keşfedilen jeolojik özelliğin bir grup volkanik oluşum olduğuna inanılıyor.

Tepeleri keşfetmenin çarpıcı fotoğrafları, bölgenin bir dizi deniz yaşamıyla dolu olduğunu gösteriyor. Kuzey Carolina Üniversitesi Wilmington Deniz Bilimleri Merkezi’nde Araştırma Profesörü ve OceanGate Expeditions’ta Bilim Direktörü Steve W. Ross yaptığı açıklamadaSüngerlerin, bambu mercanlarının ve diğer soğuk su mercanlarının, ıstakozların ve bodur balıkların çeşitliliğine ve yoğunluğuna hayret ediyoruz.“dedi.

Ross”Daha önce bilinmeyen bu ekosistemi ortaya çıkarmak, Titanik ve çevresinin deniz biyolojisi ile bir karşılaştırma yapma fırsatı da sunuyor.Dedi ve devam etti.Benzerlikler ve farklılıklar, derin deniz ortamlarını daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır.

Çevresel DNA analizi için bölgeden video görüntüleri, fotoğraflar ve su örnekleri toplandı. Bu, mercan resiflerindeki biyolojik çeşitliliğin boyutunu ölçmenin yanı sıra derin okyanustaki yaşamın nasıl hayatta kaldığı, geliştiği ve dağıldığı hakkında hayati bilgiler sağlayacaktır.

Edinburgh Üniversitesi Yer Bilimleri Okulu’nda Uygulamalı Deniz Biyolojisi ve Ekolojisi Profesörü Dr. Murray RobertsBu kırılgan ekosistemlerin hak ettikleri ilgiyi ve korumayı görmelerini sağlamak için bu bilgileri bilim topluluğu ve politika yapıcılarla paylaşmamız gerekiyor.“dedi.

OceanGate’in Titanik ve çevresindeki araştırmalar, 2023’e kadar devam edecek ve bu derin deniz ortamlarının büyüleyici aktiviteleri hakkında daha fazla bilgi sağlayacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın