Volkswagen geri adım atıyor – CHIP Online – Bilgisayar Tamir Servisi

Volkswagen geri adım atıyor – CHIP Online

Otomobil üreticileri teknolojiyi giderek daha fazla kullanıyor ve cep telefonlarındaki özellikleri araçlarda da görmemizi sağlıyor. Ancak zaman zaman bazı sorunlar yaşanmaktadır. Dokunmatik ekranlarla ilgili sorunlar veya bağlı gadget’lardaki güvenlik açıkları gibi.

Ama bu sefer ikisi de değil; Volkswagen Ve çok işlevli direksiyon simidi iyi değil. İlk kez Mk. 8 golf ile ayakelektrikli araçlar daha sonra ID.4 ve ID. Buzz’da da kullanılır Bu direksiyon simidindeki hız kontrolü veya müzik çalma düğmeleri yerine Dokunsal geri bildirim sağlayan dokunmatik panellerin kullanımı.

Direksiyon simidi üzerinde bulunan çok fonksiyonlu düğmeler, birçok özelliği gözünüzü yoldan ayırmadan yönetmenize olanak sağlasa da bu yeni sistem kullanıcılar tarafından beğenilmedi. Bunun nedeni dokunmatik yüzeylerin hassas olması ve direksiyon simidini tutarken yanlışlıkla düğmeye basılmasıdır.

Geri bildirimleri dinlerken, Volkswagen bu yeni tasarımdan vazgeçiyor gibi görünüyor. Volkswagen Binek Araç CEO’su Thomas Schaefer, LinkedIn’de olumsuz müşteri geri bildirimlerinden sonra Volkswagen’in eski stili gerçek düğmelerle geri getireceğini belirtti.

Bu sorun Volkswagen’e özgü değil. Hem BMW hem de Mercedes yeni elektrikli otomobil serilerinde dokunmatik direksiyona geçti ve bu araçların kullanıcıları bu yeni sistemden memnun kalmadı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın