WhatsApp’tan yeni özellik – CHIP Online – Bilgisayar Tamir Servisi

WhatsApp’tan yeni özellik – CHIP Online

WhatsApp’ın yeni bir beta sürümü artık mevcut ve özellikle bu sürümde bulunan güvenlik özelliği dikkat çekiyor: “Bir kez görüntüleyin.

Bu özellik ilk olarak geçen yıl çıktı, ancak kusursuz değildi. Meta şimdi WhatsApp beta’daki boşlukları dolduruyor ve güvenliği en son sürümle düzeltiyor.

Fotoğraflar ve videolar için ‘Bir kez görüntüle’ seçeneği, WhatsApp kullanıcılarının, medya dosyalarını görüntüledikten sonra alıcının gelen kutusundaki süresi dolmuş fotoğrafları ve videoları yalnızca bir kez paylaşmasına izin veren bir güvenlik özelliği olarak ortaya çıktı. Ancak kullanıcılar isterlerse fotoğraf çekebilir veya bu fotoğrafları kaydedebilirler.

Meta artık, kullanıcıların görüntüledikten sonra süresi dolacak ve tamamen kaybolacak bu medya dosyalarının kayıtlarını tutmasını engelliyor. WhatsApp beta’nın en son sürümü olan 2. 22. 22.3, görünüşte gerekli güvenlik çözümünü sunuyor.

İlk olarak, kullanıcıların bu dosyaları görüntülerken ekran görüntüsü almaları veya ekran kaydetmeleri yasaktır. Ancak en önemlisi, ekran görüntülerini etkinleştirmek için sistemi bir şekilde atlasalar bile, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi sonuç siyah bir ekrandır:

Yaklaşan bu özellikler için kesin bir çıkış tarihi yok, ancak bu, WhatsApp’taki mevcut bir özelliğe yalnızca bir ek olduğundan, muhtemelen diğerlerinden daha erken kullanıma sunulacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın