Windows 11’in akıcı ve Vista’nın tasarımları etkileyici bir şekilde birleşti… – Bilgisayar Tamir Servisi

Windows 11’in akıcı ve Vista’nın tasarımları etkileyici bir şekilde birleşti…

Windows VistaKesinlikle geçmişteki en iyi Windows sürümlerinden biri değil. Ancak ana özelliklerinden biri olan Aero Glass, herkes tarafından en iyi tasarım özelliklerinden biri olarak kabul edilir.

Bu özellik, muhtemelen daha yüksek donanım gereksinimleri nedeniyle, Windows’un daha yeni sürümlerinde tercih edilmedi. Microsoft, o zamandan beri birkaç kez Windows kullanıcı arayüzüne odaklandı, ancak Aero Glass’ı “unuttu”.

Diğer birçok şirketin hayal edebileceği finansal kaynaklara ve geliştirme yeteneklerine sahip olmasına rağmen, Aero Glass’ın kullanıcılardan gelen talepleri, UI tutarsızlıklarını düzeltmek için dünyanın en değerli şirketlerinden birini yeterince teşvik etmiyor gibi görünüyor. Bu yüzden işletim sistemini seven birçok kişi, Microsoft’un müşterilerine sunmasını istedikleri konseptleri geliştirmek zorundadır.

Bunun yeni bir örneği DeviantArt’ta ortaya çıktı. Aero Glass, DeviantArt’ta Abdi4789 tarafından Windows 11 için “Akıcı Tasarım” ilkesiyle entegre edildi ve bu tasarım konseptini YouTube kanallarına yükledi. Kullanıcı, bu konsept Windows Vista 2022 sürümü adını verdi.

https://www.youtube.com/watch?v=CGlAWHY-R0

Vista’nın piyasaya sürülmesinden 15 yıl sonra bu konsept, Vista’nın bazı harika özelliklerini içeriyor. Ayrıca, kullanımı kolay yeni sekme sayfası ve çubuğu ile Dosya Gezgini gibi özellikleri geliştirir. Ayrıca anlamlı bir alternatifsiz bırakılan medya merkezini de unutmamakta fayda var.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın